Społeczne

Akcja służb ratunkowych w bloku przy ul. Górnośląskiej. Osoba utknęła w windzie

2021-05-06 08:59:45 BK

Osoba zatrzaśnięta w windzie i nieprzytomna - takie zgłoszenie otrzymały służby ratunkowe w środowy wieczór.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Wszystko działo się 5 maja, po godzinie 21:00, w bloku mieszkalnym przy ul. Górnośląskiej 67. Ze zgłoszenia wynikało, że winda w budynku zablokowała się między 6 a 7 piętrem, a w niej znajduje się nieprzytomna osoba. Na miejsce zadysponowane zostały 2 zastępy straży pożarnej, pogotowie oraz policja.

- Po dojeździe na miejsce okazało się, że winda faktycznie się zacięła. W środku znajdowała się osoba. Była przytomna. W związku z tym odłączyliśmy zasilanie i przy użyciu sprzętu otworzyliśmy windę. Osoba wyszła z niej o własnych siłach. Nie potrzebowała pomocy medycznej - wyjaśnia mł. kpt. Szymon Zieliński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu. 

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ