Społeczne

Akcja #sadzimy - odbierz sadzonkę i posadź na swojej działce

2020-09-14 11:00:00 BK za Nadleśnictwo Kalisz

Wydarzenie

Wydarzenie już się odbyło.

Już 18 września, w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMy, każdy może w siedzibie najbliższego nadleśnictwa lub miejscu wyznaczonym przez nadleśnictwo odebrać sadzonkę i posadzić ją na własnej działce.

zdjęcie ilustracyjne MW
zdjęcie ilustracyjne MW
Drzewa są potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy. Nie tylko w lesie. Teraz wszyscy będą mogli z łatwością posadzić własne drzewo. Już  września, w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMy, każdy może w siedzibie najbliższego nadleśnictwa lub miejscu wyznaczonym przez nadleśnictwo odebrać sadzonkę i posadzić ją na własnej działce. Tym samym drzewko będzie można później samodzielnie pielęgnować i podziwiać, jak z roku na rok rośnie.
 
Leśnicy w całym kraju przygotowali blisko miliona młodych drzewek. Nadleśnictwo Kalisz również włącza się w akcję #sadziMY. Przygotowało 2200 sadzonek dębów i klonów, które będzie można odebrać na szkółce leśnej w Zajączkach oraz przed siedzibą Nadleśnictwa Kalisz na Szałe.
 
Podczas ostatniej akcji w 2019 roku, 1000 drzewek przygotowanych przez nadleśnictwo, rozeszło się w niespełna trzy godziny. Jesteśmy pewni, że zeszłoroczne sadzonki są ozdobą wielu przydomowych ogrodów.
 
Zapraszamy do akcji! Szczegóły będzie można znaleźć w najbliższych dniach na stronie www i FB Nadleśnictwa Kalisz - https://www.facebook.com/events/243953700234925
 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ