Społeczne

Akcja poboru krwi w Liskowie - 9 sierpnia

2020-08-03 11:00:00 red.

Zapraszamy do Liskowa, w niedzielę  9 sierpnia, w godzinach od 9:00 do 13:00 - to kolejna okazja, by podzielić się cząstką siebie. Akcja odbędzie się przy plebanii Parafii Wszystkich Świętych w Liskowie (od strony parkingu). 

Krwiodawcy Ziemi Kaliskiej
Krwiodawcy Ziemi Kaliskiej

O czym należy pamiętać?
Krew może oddać każdy zdrowy człowiek w wieku 18-65 lat, ważący co najmniej 50 kg. Jednorazowo można oddać 450 ml krwi pełnej. Jest to ilość całkowicie bezpieczna dla naszego organizmu.

Jak należy przygotować się do oddania krwi? Oto kilka podstawowych zasad:
    • zjeść lekki posiłek, najlepiej beztłuszczowy,
    • wypić więcej niż zwykle płynów, np. wody, soków,
    • osoby palące powinny ograniczyć palenie co najmniej godzinę przed oddaniem krwi,
    • co najmniej 24 godziny przed oddaniem krwi nie należy spożywać alkoholu,
    • być wypoczętym, nie po nocnej pracy lub podróży,
    • zabrać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem.

Przed pobraniem krwi potencjalny dawca ma sprawdzony poziom hemoglobiny i przechodzi badanie lekarskie. Otrzymuje także do wypełnienia ankietę na temat stanu zdrowia i samopoczucia. Nie trzeba wykonywać wcześniej badań, ani znać swojej grupy krwi. Podczas całej procedury oddawania krwi na miejscu obecny jest lekarz, który w razie potrzeby wyjaśni ewentualne wątpliwości.

W związku z obecną sytuacją epidemiczną stosowane są dodatkowe zasady sanitarne. Wszystko po to, by oddanie krwi było bezpieczne. Wystarczy godzina poświęcona na oddanie krwi, by uratować komuś życie.

https://www.facebook.com/events/327753978400124/

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ