Motoryzacja

Akcja NURD na kaliskich ulicach. Policjanci ujawnili 150 wykroczeń

2022-05-13 18:00:00 red. za KMP Kalisz

12 maja kaliscy policjanci, podobnie jak funkcjonariusze z całej Polski przeprowadzili działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas akcji policjanci zwracali szczególną uwagę nie tylko na wykroczenia w ruchu drogowym popełniane przez pieszych, ale także przyglądali się bacznie zachowaniom kierowców wobec pieszych. W trakcie działań ujawniono ponad 150 wykroczeń, w tym 100 popełnionych zarówno przez kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego.

zdjęcie ilustracyjne/BK
zdjęcie ilustracyjne/BK

Genezą działań była troska o bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów, motorowerzystów oraz motocyklistów – tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim. Najistotniejszym celem działań było ograniczenie niebezpiecznych zdarzeń oraz poprawę świadomości kierowców i pieszych, dotyczącą zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Podczas działań kaliscy policjanci skontrolowali ponad 100 uczestników ruchu drogowego. Ujawnili 6 przypadków wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami w stosunku do pieszych i rowerzystów oraz, aż 67 popełnionych przez pieszych i rowerzystów.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ