Polityka

Akcja "Nie kupuję od Putina i Łukaszenki". Partia Porozumienie zachęca do unikania produktów wiadomego pochodzenia

2022-03-01 15:00:00 BK

Pomóż Ukrainie powstrzymać Putina oraz Łukaszenkę! Ruszyła akcja, która ma zachęcić mieszkańców i przedsiębiorców do zaprzestania kupowania produktów z Rosji oraz Białorusi. 

fot. MK
fot. MK

Jednym ze sposobów pomocy Ukrainie w walce o wolność jest akcja "Nie kupuję od Putina i Łukaszenki" ogłoszona przez partię Porozumienie.

- Chodzi o niekupowanie produktów pochodzących z Rosji i z Białorusi. Chodzi o produkty z kodami 460-469 i 481. Jako, że Pan Łukaszenka wspiera reżim rosyjski w walce z Ukrainą, również dołączył na czarną listę produktów, których nie powinniśmy kupować - mówił Szymon Furman prezes Porozumienia w Kaliszu. - Kierujemy apel do mieszkańców Kalisza i przedsiębiorców aby zaprzestać kupowania produktów z Rosji i Białorusi. To ważne by pomóc Ukrainie w tej walce. Nie ma nic bardziej dobijającego reżim Białorusi i Rosji jak sankcje bezpośrednio od konsumentów. My konsumenci kupujemy te produkty i zasilamy machinę wojenną. 

- To jest bardzo kluczowe, każdy cios wymierzony w Putina i Łukaszenkę jest bardzo ważny i leży w kompetencjach konsumentów - mówił Filip Herman, członek Porozumienia w Kaliszu.

 

Porozumienie złożyło również dwa wnioski do Rady Miasta Kalisza i prezydenta Kalisza dotyczące sytuacji na Ukrainie.

- Złożyliśmy dwa wnioski do Rady Miasta Kalisza. Jeden z nich dotyczy tego, by na najbliższej sesji została przyjęta uchwała solidarnościowa z tym co dzieje się na Ukrainie. W Kaliszu żyje bardzo dużo osób narodowości ukraińskiej, którzy mają rodziny walczące o wolność Ukrainy i Europy. Tak uchwała jest gestem, który powinien wyjść ze strony miasta - mówił Szymon Furman prezes Porozumienia w Kaliszu.

 

- Cieszymy się, że na terenie Kalisza jest organizowanych wiele zbiórek przez fundacje, ludzie pomagają i chcą pomagać Ukrainie, chcą pomagać Ukrainie w walce o wolność dostarczając rzeczy lub fundusze. Chcemy aby miasto udostępniło mieszkańcom Kalisza łatwiejszy sposób dostarczania produktów. Dlatego składamy wniosek do prezydenta Kalisza, aby zorganizować na terenie ratusza i Urzędu Miasta punktu zbiórki - mówił Szymon Furman.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować