Społeczne

Akademia Kaliska współpracuje z Komendą Miejską Policji w Kaliszu

2023-05-18 08:51:16 Akademia Kaliska

Akademia Kaliska zacieśnia współpracę z Komenda Miejska Policji w Kaliszu. W środę 17 maja br. porozumienie w tej sprawie podpisali rektor Akademii Kaliskiej prof. Akademii Kaliskiej dr hab. n. med. Andrzej Wojtyła i Komendant Miejski Policji w Kaliszu insp. dr inż. Dariusz Bieniek.

Akademia Kaliska
Akademia Kaliska
- Z jednej strony funkcjonariusze będą wsparciem dla naszych studentów i pracowników, przekazując im szeroko pojętą wiedzę praktyczną, a z drugiej strony komenda będzie korzystać z doświadczeń naszych ekspertów – mówi Łukasz Mikołajczyk, dyrektor administracyjny i zastępca kanclerza Akademii Kaliskiej.
 
W ten sposób sformalizowano trwającą od lat współpracę, której celem jest wykorzystanie doświadczeń obu stron, w tym dorobku naukowego uczelni, poprzez realizację wspólnych działań na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Mowa m.in. o prelekcjach dla studentów, działaniach profilaktycznych, wspólnych konferencjach, sympozjach, seminariach i innych przedsięwzięciach naukowych i społecznych.
 
Celem porozumienia jest także promowaniu wymiany między instytucjami poprzez zapraszanie pracowników uczelni i personelu komendy do uczestniczenia w różnych działaniach związanych z nauczaniem, badaniami i profesjonalnym rozwojem.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować