Edukacja

Akademia Kaliska ,,Uczelnią liderów”

2022-07-02 10:00:00 Akademia Kaliska

Akademia Kaliska została laureatem 12. edycji konkursu „Uczelnia liderów 2022”, a prof. Andrzej Wojtyła otrzymał specjalne wyróżnienie ,,Aurea Praxis”. Wręczenie certyfikatów i wyróżnień odbyło się 29 czerwca br. podczas finałowej gali w Warszawie.

Akademia Kaliska
Akademia Kaliska

Certyfikat „Uczelnia liderów” zostaje nadawany na podstawie opinii przedstawionej przez dwóch, pracujących niezależnie od siebie, recenzentów – członków Komisji Certyfikacyjnej, którzy dokonali oceny uczelni na podstawie m.in.: danych przekazanych w raporcie ankiecie samooceny, danych instytucji kontroli i nadzoru nad szkolnictwem wyższym, danych instytucji i organizacji monitorujących rynek pracy i kariery zawodowej absolwentów, informacji środowiskowych, danych z dokumentów dostępnych w Biuletynie Informacji Publicznych uczelni oraz innych informacji pozyskanych bezpośrednio przez recenzentów.

W tym roku w składzie Komisji Certyfikacyjnej znaleźli się: prof. Dariusz Rott (Uniwersytet Śląski), prof. Tadeusz Wawak (Uniwersytet Jagielloński), prof. Anna Adamus-Matuszyńska (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach), prof. Jan Fazlagić (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu), prof. Michał Kaczmarczyk (Wyższa Szkoła Humanitas), Grażyna Kaczmarczyk (Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego) i Halina Przeniosło (Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego). W programie „Uczelnia liderów” akredytowane są szkoły wyższe oraz ich jednostki organizacyjne, wyróżniające się na rynku działaniami zorientowanymi na kształcenie liderów społecznych, budowanie społeczeństwa obywatelskiego, kształtowanie postaw demokratycznych i partycypacyjnych oraz efektywną edukację praktyczną studentów. Certyfikaty „Uczelnia liderów” są przyznawane od 2011 roku instytucjom akademickim podejmującym wysiłki, by kształcić absolwentów atrakcyjnych dla rynku pracy, otwartych na zmiany, przygotowanych do efektywnego realizowania własnych celów zawodowych w warunkach gospodarki wiedzy. Certyfikat i wyróżnienie z rąk władz Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego odebrał dyrektor administracyjny uczelni mgr Łukasz Mikołajczyk.

Specjalne wyróżnienie Aurea Praxis otrzymał rektor Akademii Kaliskiej, prof.  Andrzej Wojtyła, które zostało przyznaje za szczególne, osobiste zaangażowanie na rzecz rozwoju i promowania idei edukacji dla rynku pracy i praktyki gospodarczej.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować