Edukacja

Akademia Kaliska na Dzień Dziecka. Najmłodsi oglądali widowiskowe eksperymenty

2021-06-02 13:30:00 Akademia Kaliska

Moc atrakcji z okazji Dnia Dziecka przygotowali naukowcy Wydziału Politechnicznego Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu dla wychowanków Niepublicznego Przedszkola Bajkowy Świat.

Akademia Kaliska
Akademia Kaliska

Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem obserwowały widowiskowe doświadczenia, a w niektórych przypadkach były zaproszone do udziału w eksperymentach.

– Pokazy były bardzo widowiskowe, a dzieci z dużym zainteresowaniem obserwowały to wszystko, co dla nich przygotowaliśmy. Moim zdaniem ważne jest, że już na tym etapie ich życia, mają do czynienia z nauką, która okazała się wspaniałą przygodą. Mam nadzieję, że udało się w nich rozbudzić ciekawość, bo przecież ona charakteryzuje naukowców – tych małych, ale też tych dorosłych – powiedział prof. Andrzej Wojtyła, rektor Akademii Kaliskiej.

Naukowcy Wydziału Politechnicznego Akademii Kaliskiej przygotowali dla przedszkolaków 25 pokazów i eksperymentów, wśród nich zabawy magnesami, kamień Celtycki (który kręci się tylko w jedną stronę), czy pomiar temperatury w holu rektoratu, na podstawie opadania kulek w cieczy. Była również plastikowa lalka, której nie sposób przewrócić, wulkan chemiczny, a nawet deszcze w słoiku. Na zakończenie każdy z przedszkolaków, otrzymał specjalny certyfikat młodego naukowca.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ