Adela Helić dołącza do zespołu kaliskich siatkarek

2019-06-26 11:00:00 red. za siatka.org

Energa MKS Kalisz poinformowała o pozyskaniu kolejnej nowej zawodniczki. Po Justynie Łysiak czy Małgorzacie Jasek szeregi zespołu zdecydowała się zasilić Adela Helić. To poważne wzmocnienie kaliskiej ekipy. Serbska atakująca wraca do polskiej ligi po roku spędzonym we Francji w zespole RC Cannes.

fot. Energa MKS Kalisz
fot. Energa MKS Kalisz

Miniony sezon był dla Adeli Helić niezwykle udany. We francuskiej Ligue A wraz z RC Cannes sięgnęła po mistrzostwo Francji. W całych rozgrywkach serbska atakująca pokazała się z dobrej strony, zdobywając dla swojej ekipy łącznie 456 punktów. Zawodniczka postanowiła jednak opuścić Francję i ostatecznie przenieść się do Polski. Od sezonu 2019/2020 będzie reprezentowała barwy Energi MKS Kalisz.

Mierząca 185 cm wzrostu 29-letnia siatkarka powraca zatem na parkiety Ligi Siatkówki Kobiet. Przypomnijmy, że w przeszłości Helić grała już w dwóch polskich klubach. W latach 2015-2016 była zawodniczką Polskiego Cukru Muszynianka, skąd następnie przeniosła się do Rzeszowa. W tamtejszym Developresie występowała od 2016 do 2018 roku. Wcześniej grała także w lidze serbskiej w zespołach OK Subotica i Crvenej zvezdzie Belgrad.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ