Biznes
ADECON inwestuje w ludzi i rozwój – zakończono certyfikowane szkolenie Lean Green Belt
W firmie ADECON zakończono certyfikowane szkolenie Lean Green Belt. Dzięki współpracy z ekspertami Leanpassion, zespół zdobył nie tylko prestiżowe certyfikaty, ale też konkretne narzędzia do optymalizacji procesów i wdrażania kultury ciągłego doskonalenia. To kolejny krok firmy w stronę nowoczesnego i efektywnego zarządzania – z korzyścią dla klientów, pracowników i całej organizacji.

ADECON, jedna z czołowych firm logistycznych w regionie, z dumą informuje o zakończeniu intensywnego programu rozwojowego dla swoich pracowników. Grupa pracowników zakończyła właśnie szkolenie Lean Green Belt, zdobywając międzynarodowe certyfikaty potwierdzające kompetencje w zakresie optymalizacji procesów i kultury ciągłego doskonalenia.
– W ADECON stawiamy na rozwój i realną zmianę, która zostaje z nami na dłużej. Certyfikacja Lean Green Belt to ważny krok w stronę jeszcze lepszej organizacji pracy, eliminowania zbędnych procesów i budowania efektywnej, świadomej organizacji – mówi Cezary Ewertowski, ADECON Vice President of the Board.
Szkolenie Lean Green Belt to część uznawanej na całym świecie metodologii Lean Six Sigma, której głównym celem jest eliminowanie strat, zwiększanie efektywności operacyjnej oraz poprawa jakości usług. Pracownicy ADECON zostali przeszkoleni w zakresie narzędzi analitycznych i procesowych, ze szczególnym uwzględnieniem metody DMAIC (Define, Measure, Analyze, Improve, Control).
Dzięki nowo zdobytym umiejętnościom mogą teraz:
-
identyfikować nieefektywne procesy,
-
mierzyć ich wpływ na organizację,
-
analizować przyczyny problemów,
-
wdrażać konkretne usprawnienia,
-
oraz kontrolować i utrwalać pozytywne zmiany.
Szkolenie dla pracowników ADECON przeprowadzili eksperci z Leanpassion – renomowanej firmy specjalizującej się w transformacjach biznesowych i wdrażaniu kultury Lean w polskich przedsiębiorstwach.
To nie były suche wykłady. Nasi pracownicy mieli okazję uczyć się od praktyków Lean, którzy w inspirujący sposób potrafią dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Dzięki temu uczestnicy wynieśli z programu nie tylko konkretne narzędzia, ale też zupełnie nowe spojrzenie na codzienną pracę i możliwości usprawnień – tłumaczy Cezary Ewertowski.
Zakończone szkolenie i zdobyte certyfikaty to konkretne, wymierne korzyści zarówno dla firmy ADECON, jak i jej klientów. Jakie?
-
Zwiększona efektywność operacyjna – lepsze zarządzanie procesami oznacza szybsze i bardziej precyzyjne realizowanie zleceń.
-
Redukcja kosztów – dzięki eliminacji zbędnych działań firma generuje oszczędności.
-
Poprawa jakości usług – analiza danych i identyfikacja problemów pozwala na podnoszenie standardów obsługi.
-
Zaangażowana i świadoma kadra – pracownicy stają się liderami zmian wewnątrz organizacji.
- Identyfikowanie marnotrawstwa i nieefektywnych procesów.
ADECON nie traktuje tego projektu jako jednorazowej inicjatywy, ale jako element szerszej strategii rozwoju. Firma od lat konsekwentnie inwestuje w ludzi, narzędzia i innowacje – co przekłada się na wysoką jakość usług transportowych i logistycznych i silną pozycję na rynku.
Zmiana zaczyna się od ludzi. Zaangażowanie naszych pracowników to najlepszy dowód na to, że razem tworzymy nowoczesną, świadomą i efektywną organizację. Jesteśmy dumni z każdego uczestnika tego programu i wierzymy, że to dopiero początek kolejnych zmian na lepsze – podsumowuje Joanna Dolny, PR&Marketing Manager.