Polityka

Adam Szłapka nowym przewodniczącym .Nowoczesnej

2019-11-25 14:00:00 BK

W niedzielę 24 listopada Adam Szłapka, dotychczasowy sekretarz generalny .Nowoczesnej, został wybrany przewodniczącym partii. 

fot. arch. BK
fot. arch. BK

Adam Szłapka zajmie miejsce po Katarzynie Lubnauer, która złożyło rezygnacje z przewodniczenia partii. Była szefowa swoją decyzję tłumaczy poczuciem odpowiedzialności za przegrane wybory europejskie i parlamentarne. Kontrkandydatem Szłapki na fotel przewodniczącego był Krzysztof Mieszkowski. 

Szłapka ma 35 lat, jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył studia z zakresu politologii i wschodoznawstwa. W latach 2006–2010 pełnił funkcję radnego i wiceprzewodniczącego rady miejskiej w Kościanie. Był dyrektorem Fundacji Projekt: Polska, w której zajmował się zajmował się m.in. organizacją projektów "Razem 89" i "Pokolenie Solidarność".

W czasach prezydentury Bronisława Komorowskiego, od 2011 do 2015 roku, pracował jako ekspert w Kancelarii Prezydenta.

W 2015 roku został sekretarzem generalnym nowo powstałego ugrupowania Ryszarda Petru - Nowoczesnej. W wyborach parlamentarnych w tym samym roku kandydował do Sejmu z okręgu kaliskiego. Zdobył ponad 12,5 tys. głosów i objął mandat poselski.

W Sejmie Szłapka wszedł w skład Komisji Spraw Zagranicznych oraz Komisji do Spraw Służb Specjalnych.

W wyborach w 2019 roku z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję z ramienia Koalicji Obywatelskiej w okręgu poznańskim, otrzymując 51 951 głosów.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ