Kultura

Accorinet Klezmer Band zagra pod Basztą

2021-07-20 13:00:00 Filharmonia Kaliska

Trwa 14 Festiwal Muzyczny Południowej Wielkopolski. W najbliższą niedzielę, 25 lipca o godz. 16, Filharmonia Kaliska zaprasza pod Basztę Dorotkę na koncert Accorinet Klezmer Band ˗ zespołu grającego muzykę klezmerską.

Accorinet Klezmer Band fot. Tomasz Wolff
Accorinet Klezmer Band fot. Tomasz Wolff

Trwa 14 Festiwal Muzyczny Południowej Wielkopolski. W najbliższą niedzielę, 25 lipca o godz. 16, Filharmonia Kaliska zaprasza pod Basztę Dorotkę na koncert Accorinet Klezmer Band ˗ zespołu grającego muzykę klezmerską.

Zespół wystąpi w składzie:
Arkadiusz Hylewski ˗ skrzypce
Marek Maciejewski ˗ klarnet
Hieronim Bartczak ˗ akordeon
Tobiasz Michna ˗ kontrabas

W programie m.in.:
Bubliczki (muz. Sergiej Bogomazow i Grigorij Karsawin)
Klezmer Polka (muz. Arkadiusz Hylewski)
Di Saposhkelekh (mel. tradycyjna)

‒ Na co dzień gramy w Filharmonii Kaliskiej, a z pasji do muzyki tworzymy zespół z powodzeniem wykonujący nie tylko tradycyjną żydowską muzykę, ale także znane na całym świecie walce i tanga. W repertuarze, poza tymi najbardziej znanymi utworami, mamy własne kompozycje, w których inspirujemy się historią i autentyczną melodią kantora kaliskiego z przełomu XIX i XX w. – podkreśla Arkadiusz Hylewski.

Harmonogram kolejnych koncertów w ramach 14. Festiwalu Muzycznego Południowej Wielkopolski:
31 lipca 2021 r., godz. 18, Park Przyjaźni w Kaliszu
Klasycznie i filmowo ˗ koncert kwintetu smyczkowego Libiamo
7 sierpnia 2021 r., godz. 18, Park Przyjaźni w Kaliszu
Kwintet dęty blaszany Khaleesi Brass

Na wszystkie koncerty jest wstęp wolny.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ