Absolwenci Asnyka z nagrodą Burmistrza Hamm

2019-06-10 11:00:00 I LO

7 czerwca, podczas Święta Miasta, już osiemnasty raz mogliśmy uczestniczyć w wyróżnieniu dwóch absolwentek Asnyka: najlepszej – Natalii Kasprzak i najlepszej z niemieckiego – Oliwii Majewskiej, nagrodami Burmistrza Hamm.

fot. I LO
fot. I LO

Burmistrz Hamm, Manfred Lindemann, gratulując wyróżnionym podkreślił wagę znajomości języka niemieckiego w kontaktach międzyludzkich w zjednoczonej Europie i wyraził radość, że Asnyk zapewnia zdobycie takiej umiejętności potwierdzone certyfikatem DSD.

Ulrich Kroker ze Stowarzyszenia Most Kulturowy Hamm – Kalisz, współtwórca nagrody, podziękował za wieloletnie kontakty pielęgnowane starannie przez Dyrekcję i nauczycieli Asnyka związanych z projektami z Hamm.

Nie zabrakło słów uznania dla nagrodzonych, rodziców i nauczycieli od wiceprezydenta Kalisza, Mateusza Podsadnego. Dyrektor Asnyka, Urszula Janczar, dziękując gościom za przybycie, wyraziła nadzieje kontynuowania kontaktów i dobrych tradycji z partnerskim Hamm. Uroczystość uświetnił mini recital Mikołaja Sobczaka i Natalii Kasprzak.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ