Biznes

Abler Kalisz - salon podłóg i drzwi świętuje już 25-lecie istnienia!

2022-08-03 07:00:00 reklama@calisia.pl

Firma Abler, która ma swój oddział w Kaliszu przy ulicy Złotej - właśnie obchodzi swoje  25 urodziny! Abler działa na rynku wnętrz od 1997 r. i należy do największych polskich firm w branży wnętrzarskiej. Dziś to potężna sieć hurtowni i sklepów zlokalizowanych w centralnej i północnej Polsce, która  regularnie obsługuje zamówienia tysięcy zakładów stolarskich oraz podmiotów prowadzących sprzedaż podłóg, drzwi oraz materiałów meblarskich.

fot. Abler
fot. Abler

Dlaczego powstał Abler?

Abler powstał w 1997 r. z inicjatywy Piotra Nowackiego i Michała Przepierskiego. Do założenia firmy skłoniło ich "niezadowolenie".

Prowadząc działalność handlową mieli problemy ze znalezieniem... podestów do ekspozycji towarów. W Toruniu i okolicy nie było ani materiałów, ani stolarzy gotowych je wykonać. W efekcie powstał Adler, a później - Abler. Od początku związany z marką Kronopol - producentem materiałów meblarskich.

Hurtownie i sklepy sprzedaży Abler rosły jak po deszczu

W pierwszym etapie działalności Abler w Toruniu przez lata kojarzony był z budynkiem przy ul. Mazowieckiej 63/65. Tam mieściła się siedziba spółki oraz salon sprzedaży. Jednak Abler bardzo szybko zaczął otwierać swoje nowe oddziały terenowe. Początkowo rozwój objął przede wszystkim region Kujaw i Pomorza. Nowe hurtownie Abler uruchomiono w Bydgoszczy, Brodnicy i Inowrocławiu. W kolejnym etapie rozwinęła się sieć sprzedaży w Kaliszu, Gdyni oraz Słupsku i Płocku.

 

W 2001 roku powstał sklep w Abler w Kaliszu 

Wzrosło również znaczenie sprzedaży detalicznej. Hurtownie utrzymały swój profil handlowy, ale - jak w przypadku Kalisza - zaczęły oferować podłogi i drzwi klientom końcowym. Abler stopniowo poszerzał swój asortyment stając się lokalnym, pierwszym wyborem nie tylko wśród producentów mebli.

W 2014 roku powstał nowy oddział Ablera w Inowrocławiu - pierwszy wybudowany w pełni od podstaw i według indywidualnego projektu uwzględniającego coraz większe potrzeby firmy.

Abler w rankingu największych polskich firm wg Rzeczpospolitej 

Dynamika wzrostu sprzedaży w sieci Abler przekłada się na krajowe rankingi. Spółka zostaje uwzględniona wśród 1000 największych firm w Polsce wg zestawienia przygotowanego przez dziennik Rzeczpospolita. Wraz z tym idą kolejne plany inwestycyjne.

Od ćwierćwiecza Abler reprezentuje największe marki z branży wnętrz, meblarstwa i budownictwa.

Firma stawia na lojalność i wieloletnią współpracę - cechy kluczowe dla dużych partnerów handlowych.

Od początku swojej działalności Abler to Autoryzowany Przedstawiciel SWISS KRONO - jednego z najważniejszych producentów materiałów drewnopochodnych na świecie. Firma, wcześniej znana jako Kronopol jest producentem m.in. podłóg laminowanych, płyt meblowych i blatów kuchennych.

Abler Sp. z o.o. to obecnie również autoryzowany dystrybutor austriackiej marki Blum - jednego z najbardziej znanych producentów okuć meblowych na świecie.

Produkty SWISS KRONO i Blum - zapewniane przez Abler - to obecnie podstawowy asortyment zakładów stolarskich i budowlanych.

Abler reprezentuje również innych wiodących producentów z różnych sektorów produktowych. To m.in.:

  • Kaindl, ter Hurne, Krono Original (podłogi laminowane)

  • ter Hurne, Chapel Parkett, Barlinek, Dąbex, Bennett&Jones (podłogi drewniane)

  • Pol-Skone, Invado, DRE, Porta (drzwi)

  • Nomet, Gamet (okucia meblowe)

  • Wiech, Aquafront (płyty meblowe)

  • Schillsner, Polkemic (obrzeża meblowe)

  • Laguna (systemy szaf i drzwi przesuwnych)

  • Festool, Makita (narzędzia)

Abler to podłogi, drzwi, blaty kuchenne, płyty meblowe, okucia oraz inny asortyment wyposażenia wnętrz.

 

Zachęcamy do odwiedzenia i zakupów w sklepie Abler w Kaliszu, który znajduje się przy ul. Złotej 34/38.

Więcej informacji na www.abler.pl/salon-kalisz

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Te artykuły mogą cię zainteresować