Kultura

9. Festiwal Abba Pater [Dużo zdjęć]

2020-08-02 22:11:32 red

Za nami 9. Festiwal Abba Pater, który tym razem odbył się w kościele parafii pw. Opatrzności Bożej przy ul. Polnej w Kaliszu! Setki słuchaczy wypełniło obiekt po brzegi by wziąć udział w Eucharystii, a także w wielkim koncercie, na którym nie zabrakło znanych wokalistów i potężnych głosów. 

fot. MW
fot. MW

Niedzielnej Eucharystii przewodniczył arcybiskup Grzegorz Ryś. Administrator apostolski diecezji kaliskiej poprowadził także modlitwę uwielbienia. W specjalnym koncercie finałowym wystąpili m.in. Mieczysław Szcześniak, Marzena Ugorna, czy Krzysztof Iwaneczko.

Organizatorem wydarzenia była fundacja ABBA PATER z Kalisza. Patronat honorowy objęli Prezydent Miasta Kalisza Krystian Kinastowski oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ