Społeczne

8 Sierpnia - Wielki Dzień Pszczół na Zawodziu

2021-08-07 07:00:00 UMWW

Samorząd Województwa Wielkopolskiego od wielu lat wspiera wielkopolskich pszczelarzy poprzez „Program poprawy warunków fitosanitarnych rodzin pszczelich”. W ramach tych działań pszczelarze z naszego województwa otrzymali łącznie 6 mln zł na zakup węzy pszczelej i pokarmów dla pszczół. Nowa inicjatywa Samorządu Województwa to „Wielki Dzień Pszczół” – wydarzenie plenerowe, którego I edycja odbędzie się na kaliskim Zawodziu w niedzielę 8 sierpnia o godzinie 12.00.

fot. UMWW
fot. UMWW

Pszczoły to owady, które służą człowiekowi na wiele różnych sposobów poczynając od produkcji miodu, aż po wykonywanie swego rodzaju usługi ekosystemowej polegającej na zapylaniu roślin owadopylnych.

Pokazanie roli pszczół w życiu człowieka – to cel wydarzenia plenerowego organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Wielki Dzień Pszczół oraz Wielkopolskie Śniadanie z Miodem odbędzie się w niedzielę 8 sierpnia o godzinie 12.00. na terenie Rezerwatu Archeologicznego „Zawodzie”.

- Bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tym Święcie i wspólnego zwiedzania stoisk wystawowych z bogatą ofertą efektów pracy pszczół prezentowaną przez wielkopolskich pszczelarzy – mówi Krzysztof Grabowski – wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

W ramach wydarzenia czeka na Państwa wiele atrakcji m.in. jarmark pszczelarski, pokazy bartnictwa, pasieka edukacyjna czy prezentacja domku do apiterapii. Osoby zwiedzające będą mogły także odwiedzić stoiska z produktami pszczelarskimi oraz skosztować miodowych przysmaków. Będą także atrakcje dla dzieci i młodzieży m.in. dmuchany zamek w kształcie pszczoły!

NIEDZIELA, 8 SIERPNIA

godz. 12.00 – 18.00

REZERWAT ARCHEOLOGICZNY NA KALISKIM ZAWODZIU

WSTĘP BEZPŁATNY!

https://sdk-wlkp.pl/

https://www.facebook.com/siecdziedzictwakulinarnegowielkopolska/

Ze względu na trwające prace remontowe nawierzchni na części ul. Kordeckiego i Bolesława Chrobrego zaleca się dojazd do miejsca wydarzenia: ul. Trasa Bursztynowa -> ul. Mieczysława Starego -> Bolesława Pobożnego

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ