70 lat istnienia Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19 [Dużo zdjęć]

2019-10-11 12:59:54 red

Występy uczniów i nauczycieli, podziękowania i chwile wzruszenia oraz wspomnienia tak wyglądała uroczysta gala 70-lecia istnienia w Kaliszu Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19.

fot. MW
fot. MW

Jubileusz 70-lecia Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19 to czas do wspomnień. Szkoła powstała kilka lat po I Wojnie Światowej. Pierwszym pedagogiem specjalnym był Henryk Ryl, który po 1923 roku objął kierownictwo szkoły przy ul. Jasnej. Po II wojnie światowej w 1949 roku funkcje Kierownika Szkoły (analogicznie dziś funkcję dyrektora) przejął Jan Janowski, który musiał pokonać wiele trudności, by w czasach powojennych stworzyć odpowiednie miejsce dla dzieci niepełnosprawnych. W 1970 roku dyrektorem jest Natalia Kuświk, szkoła zaś zostaje przeniesiona na ul. Broniewskiego gdzie panowały bardzo trudne warunki bytowe.

W 2003 roku dyrektorem zostaje Gabriela Adamis, która pełni funkcję przez 15 lat. Szkoła staje się nowoczesna i wyremontowana. Od 2018 roku dyrektorem placówki jest Sylwia Baranowska.

Podczas piątkowej uroczystości uczniowie tańczyli m.in. poloneza i krakowiaka, czytali wiersze. Wystąpił także chór nauczycielski. Była też okazja aby podziękować dyrekcji i nauczycielom z ich ciężką pracę.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ