Motoryzacja

59-latek zgarnął 28 punktów karnych i 3 tys. zł mandatu! Spieszył się do urzędu

2022-12-09 17:30:00 red. za KMP Kalisz

Wyprzedzanie lub omijanie innego pojazdu na przejściu lub przed przejściem dla pieszych, to jedno z najpoważniejszych naruszeń przepisów ruchu drogowego. Te niebezpieczne manewry często prowadzą do poważnych w skutkach wypadków, w których ofiarami są przede wszystkim piesi. W połączeniu z nadmierną prędkością mogą być przyczyną tragedii na drodze.

zdjęcie ilustracyjne/fot. KMP Kalisz
zdjęcie ilustracyjne/fot. KMP Kalisz
 

Wysokie stawki mandatów obowiązują od początku roku. Wśród wykroczeń z najbardziej dotkliwymi kwotami grzywny jest przekroczenie dozwolonej prędkości, wyprzedzanie w miejscu objętym zakazem oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu. Przekonał się o tym kierowca alfy romeo, który został zatrzymany przez kaliskich policjantów na terenie gminy Grabów nad Prosną, podczas działań prowadzonych przez funkcjonariuszy z grupy „SPEED”. Powody kontroli były dwa. W obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h 59-latek pędził swoim autem z prędkością aż 105 km/h, a dodatkowo wyprzedzał inne pojazdy bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Kierowca próbował tłumaczyć swoje zachowanie pośpiechem i pilnymi sprawami do załatwienia w jednym z urzędów.

Ostatecznie sprawca wykroczenia został ukarany mandatami karnymi w łącznej wysokości 3 tys. złotych oraz 28 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali również prawo jazdy 59-latka.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Bezpieczeństwo zależy od każdego z nas, dlatego wsiadając za kierownicę, kierujmy się zawsze wyobraźnią, rozsądkiem i odpowiedzialnym zachowaniem.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować