50 lat małżeństwa. Niezwykła uroczystość w kaliskim Ratuszu [zdjęcia]

2019-10-05 12:30:05 BK

Łzy, wzruszenie i ogromna radość. Razem w zdrowiu i chorobie przeżyli już 50 lat! W kaliskim Ratuszu odbyła się uroczystość Złotych Godów. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Ponad 30 par małżeńskich wraz z rodzinami i najbliższymi świętowało 50 lat małżeństwa. Były łzy wzruszenia, kwiaty gratulacje i wspólne zdjęcia. Parom osobiście gratulował wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. Nie zabrakło toastu i pięknej oprawy muzycznej. Jubilaci, w obecności najbliższych, dzieci, wnuków, znajomych odnowili też przysięgę małżeńską.

- Jesteście razem pół wieku. Wasza miłość, wzajemne zrozumienie i szacunek są dla Was opoką, a dla nas wzorem do naśladowania. Życie małżeńskie nie składa się z samych pięknych, jasnych i dobrych chwil. Bywają momenty zwątpienia i zniechęcenia, ale dziś to wszystko nie ma już jednak żadnego znaczenia. Wasz związek przetrwał trudną próbę czasu. Potrafiliście stworzyć dom, wychowaliście dzieci, a wielu z Was otacza swoją miłością wnuki, czy nawet prawnuki. Dajecie nadzieję i wiarę w to, że istnieją wartości stałe i niezmienne w tym niestałym i zmiennym świecie – mówił do jubilatów wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. - Chcę Wam za to wszystko z całego serca podziękować. Dziękuję także w imieniu prezydenta Krystiana Kinastowskiego, który niestety nie mógł być tutaj dzisiaj z nami, ale prosił, żebym serdecznie Państwa pozdrowił i przekazał najlepsze życzenia. Bądźcie zawsze szczęśliwi. Żyjcie długie lata w zdrowiu, z uśmiechem i radością, które niesie Wasza miłość.

Złote gody świętowali:

Uroczystość o godz. 10:30
1. Wanda i Jan Andrzejewscy
2. Alicja i Kazimierz Bangrowscy
3. Krystyna i Jerzy Bobińscy
4. Krystyna i Jan Czarnek
5. Danuta i Jerzy Chynasińscy
6. Genowefa i Bolesław Jabłońscy
7. Halina i Bogdan Janiakowie
8. Krystyna i Bronisław Jędraszek
9. Halina i Bronisław Kaczmarczykowie
10. Bożena i Mieczysław Kalicińscy
11. Mirosława i Mirosław Kamińscy
12. Anna i Jan Karolakowie
13. Teresa i Józef Kaszczykowie
14. Barbara i Czesław Konieczni
15. Lidia i Bronisław Koźleccy
16. Teresa i Stefan Krych

Uroczystość o godz. 12:00
1. Ewa i Jan Łożyńscy
2. Danuta i Jan Machulscy
3. Jadwiga i Józef Małolepsi
4. Maria i Andrzej Muszyńscy
5. Irena i Kazimierz Nowakowie
6. Irena i Bolesław Ogorzelscy
7. Teresa i Józef Olczakowie
8. Barbara i Ryszard Pawlakowie
9. Stanisława i Zenon Piotrowscy
10. Bożena i Józef Siuda
11. Adela i Jerzy Solińscy
12. Teresa i Stanisław Szymaniakowie
13. Karolina i Zdzisław Szymańscy
14. Krystyna i Andrzej Świerk
15. Elżbieta i Jerzy Wojciechowscy
16. Danuta i Krzysztof Wysogląd

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ