Społeczne

5 sierpnia ruszy budowa ronda na skrzyżowaniu Szlaku Bursztynowego i ul. Łódzkiej!

2022-08-04 16:00:00 red za ZDM Kalisz/UM Kalisz

Zarząd Dróg Miejskich w Kaliszu informuje, że w piątek, 5 sierpnia rozpoczną się prace drogowe związane z przebudową skrzyżowania Szlaku Bursztynowego i ul. Łódzkiej na rondo.

zdjęcie ilustracyjne/fot. Przemysław Szczeblewski, PrzemoDronPhoto
zdjęcie ilustracyjne/fot. Przemysław Szczeblewski, PrzemoDronPhoto

Prace podzielono na dwa etapy:

 

Etap I obejmie prowadzenie robót po prawej stronie ul. Łódzkiej (patrząc od strony ul. Łęgowej). W tym etapie robót przewidziano:

  • zwężenie zewnętrznego pasa ruchu ul. Łódzkiej (po stronie prowadzonych robót) do 2,75 m oraz pozostałych sąsiadujących pasów ruchu do 5,50 m,

  • zwężenie jezdni ul. Łódzkiej do jednego (wewnętrznego) pasa ruchu na odcinku od skrzyżowania Szlaku Bursztynowego do ul. Prusa,

  • wyłączenie z ruchu pieszych i rowerzystów ścieżki pieszo – rowerowej po stronie prowadzonych robót,

  • wyznaczenie tymczasowego przejścia dla pieszych na ul. Łódzkiej.

 

Etap II obejmie prowadzenie robót po lewej stronie ul. Łódzkiej (patrząc od strony ul. Łęgowej). W tym etapie robót przewidziano:

  • zwężenie dwóch pasów ruchu na ul. Łódzkiej (po stronie prowadzonych robót) do szerokości 5,50 m,

  • wyłączenie z ruchu pieszych i rowerzystów ścieżki pieszo – rowerowej po stronie prowadzonych robót,

  • wyznaczenie tymczasowego przejścia dla pieszych w ul. Łódzkiej w obrębie ul. Prusa,

  • wyłączenie z ruchu przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów na ul. Łódzkiej oraz na Szlaku Bursztynowym w obrębie skrzyżowania.

 

ZDM prosi o stosowanie się do wprowadzonego oznakowania tymczasowego.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować