Kultura

47. Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych – PROGRAM

2020-10-17 19:30:00 CKiS

Zapraszamy od 26 do 29 listopada na 47. edycję Międzynarodowego Festiwalu Pianistów Jazzowych. Znakomity program zaprezentują wyjątkowi Artyści!

CKiS
CKiS

47. Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu
26 – 29 listopada 2020


CZWARTEK, 26 listopada • godz. 19:00 
Tubis Trio
Maciej Tubis – p
Paweł Puszczało – b
Przemysław Pacan – dr

O.N.E. Quintet
Monika Muc – as
Pola Atmańska – p
Dominika Rusinowska – viol
Kamila Drabek – b
Patrycja Wybrańczyk – dr


PIATEK, 27 listopada • godz. 19:00
Dominik Wania – piano solo

Sundial
Wojciech Jachna – tp
Grzegorz Tarwid – p,
Krzysztof Szmańda – dr
Irek Wojtczak – ts, ss


SOBOTA, 28 listopada • godz. 19:00

Ilona Damięcka Trio
Ilona Damięcka - p, voc
Michał Jaros - b
Krzysztof Szmańda - dr

Leszek Możdżer – Lars Danielsson (Polska/Szwecja)
Leszek Możdżer – p
Lars Danielsson – b, cello


NIEDZIELA, 29 listopada • godz. 19:00
Dainius Pulauskas Group (Litwa)
Dainius Pulauskas – p, keyb
Valerijus Ramoška – tp, fluegelhorn
Liutauras Janušaitis – ts
Eugenijus Jonavičius – g
Domas Aleksa – b
Augustas Baronas – dr

Adam Makowicz – piano solo (jubileusz 80-lecia urodzin)


Wystawa Leopolda Tyrmanda w stulecie urodzin (IPN)
Galeria w Hallu/Foyer Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu

„Leopold Tyrmand – o stylu bycia »w kontrze«”
Leopold Tyrmand to wybitny pisarz, dziennikarz i publicysta. Jeden z najbardziej oryginalnych polskich prozaików drugiej połowy XX wieku, który w najtrudniejszych czasach zachował wymagającą odwagi niezależność intelektualną. Był nie tylko zdecydowanym przeciwnikiem komunizmu, ale także arbitrem elegancji, miłośnikiem kobiet, mody, architektury oraz wielkim propagatorem jazzu.
Ekspozycja składa się z 13 plansz o wymiarach 100 x 200 cm. Bogato ilustrowane plansze zawierają syntetyczne teksty oraz cytaty z dzieł Tyrmanda. Zdjęcia wykorzystane na wystawie pochodzą m.in. ze zbiorów Mary Ellen Tyrmand, Litewskiego Archiwum Specjalnego, Narodowego Archiwum Cyfrowego, Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej, Muzeum Oslo oraz Instytutu Hoovera.

TYRMAND, kalendarium życia
Wystawa Andrzeja Rumianowskiego, przedstawiająca życiorys Leopolda Tyrmanda, opisująca w bardzo zwięzłej formie wszystkie etapy jego trudnego, ale jakże barwnego życia. Z wystawy dowiemy się o jego przedwojennej historii, wyjeździe do Paryża, okresie wojennym spędzonym w Wilnie, a także Niemczech, Austrii, Norwegii, powojennym powrocie do Polski i wyjeździe do Stanów Zjednoczonych. Ekspozycja to także opowieść o jego książkach, pasji do jazzu i kobiet.
To wszystko na 32 planszach z fotografiami i tekstem w języku polskim i angielskim.
Każda z plansz zawiera kod QR, przekierowujący do uzupełniającego wpisu na stronie www.muzeumjazzu.pl


Rezerwacja i sprzedaż karnetów i biletów wkrótce.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany w programie.

Koncerty festiwalowe będą się odbywać z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ