Sport

450 zawodników pobiegło ulicami Kalisza! Za nami III Kaliski Półmaraton Nocny "Bursztynowa Hellena" [zdjęcia, wideo]

2021-08-08 07:30:00 red.

Po raz trzeci, w sobotę 7 sierpnia, ulicami Kalisza pobiegli uczestnicy Kaliskiego Półmaratonu Nocnego "Bursztynowa Hellena". W wydarzeniu wzięło udział 450 zawodników.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Biegacze wyruszyli o godz. 22:00, sprzed Hali Arena na Osiedlu Dobrzec w Kaliszu.

Pobiegli ulicami Księdza Popiełuszki, Armii Krajowej, Al. Wojska Polskiego, Wrocławską z nawrotem za dawnym Ośrodkiem Szkolenia Służby Więziennej, dalej w kierunku Galerii Amber i Szlaku Bursztynowego, i wrócili Szlakiem Bursztynowym i ulicą Wrocławską do Hali Arena, gdzie zlokalizowana była meta.

W ramach "Bursztynowej Helleny" odbyła się też klasyfikacja służb mundurowych Policji oraz pracowników "Colian".

Organizatorami imprezy byli Ośrodek Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu, Miasto Kalisz oraz Policyjny Klub Biegacza KMP Kalisz. Impreza odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ