Motoryzacja

40-tonowa ciężarówka wjechała pod sam ratusz! Kierowca pijany

2021-05-13 19:23:56 BK

Niecodzienne zdarzenie w Kaliszu na Głównym Rynku. Ciągnik siodłowy z naczepą wjechał przez ulicę Zamkową pod sam ratusz.

Fot. Błażej Krawczyk
Fot. Błażej Krawczyk

Do zdarzenia doszło 13 maja, o godzinie 18:30. Przypadkowi świadkowie zauważyli, że na płytę Głównego Rynku wjechał pojazd ciężarowy. Rzadko taka maszyna pojawia się w tych okolicach. Początkowo myśleli, że przyjechał do robót budowlanych. Jednak szybko spostrzegli, że kierowca nie panuje nad pojazdem. Jeden ze świadków otworzył drzwi i wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Następnie zawiadomił policję.

Za kierownicą ciężarówki siedział 34-latek. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. 

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ