Społeczne

4 pracowników DPS-u zakażonych COVID-19. Dyrektor placówki: sytuacja jest pod kontrolą

2020-10-16 15:13:03 BK

4 pracowników Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu otrzymało pozytywny wynik testu na koronawirusa. Zostali poddani izolacji.

fot. M. Bartnik
fot. M. Bartnik

Pracownicy kaliskiego DPS-u mają regularnie wykonywane badania na COVID-19. Wczorajsze badanie potwierdziło zakażenie u 4 pracowników.

- Jeden z zakażonych był na szczęście na urlopie. 3 pracowników zostało poddanych od razu izolacji domowej. Mieszkańcy są zabezpieczeni, kwarantanny nie ma, DPS działa normalnie. Wszystko jest pod pełną kontrolą. Mieszkańcy placówki nie mają żadnych objawów - wyjaśnia Marcin Ferenc, dyrektor kaliskiego DPS-u.

Oddział, na którym pracowali zakażeni, został odizolowany od pozostałej części DPS-u. 13 pracowników, którzy mieli kontakt z osobami zakażonymi, dobrowolnie pozostało w placówce. Zajmują się 48 pensjonariuszami, którzy mieli kontakt z osobami zakażonymi. 

Ponadto w izolatorium na oddziale III Domu przebywa mieszkanka, którą wczoraj przewieziono, bez wcześniejszego powiadomienia, na oddział I Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Perzyny w Kaliszu. Dziś rano szpital poinformował telefonicznie, że mieszkanka miała kontakt z osobą mającą pozytywny wynik w kierunku COVID-19.

Kolejne testy planowane są po 10 lub 14 dniach. Regularne testy pracowników są przeprowadzane w ramach projektu „Domy Pomocy Społecznej bezpieczne w Wielkopolsce” współfinansowanego z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza-Edukacja-Rozwój.

 

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ