Motoryzacja

4 października – kolejny etap przebudowy al. Wojska Polskiego

2019-10-02 15:26:56 red za MZDiK

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji poinformował, że w piątek 4 października rozpocznie się kolejny etap prac związanych z przebudową al. Wojska Polskiego na odcinku Rondo Westerplatte – ul. Serbinowska.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

W tym etapie robót przewidziano, na odcinku pomiędzy Rondem Westerplatte a ul. Serbinowską, przebudowę lewej jezdni (patrząc od Ronda Westerplatte). W godz. 08.00 – 10.00 ruch kołowy zostanie skierowany na drugą jezdnię al. Wojska Polskiego, na której wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy – po jednym pasie ruchu dla danego kierunku.

W celu zapewnienia właściwych warunków przejazdu pojazdów w ciągu al. Wojska Polskiego, na skrzyżowaniu z ul. Serbinowską wprowadzony zostanie zakaz skrętu w lewo w ul. Serbinowską dla jadących od strony Ronda Westerplatte.

Na czas prowadzonych robót wprowadzone ograniczony będzie wjazdu samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t (z wyłączeniem pojazdów służb miejskich i dostaw) w al. Wojska Polskiego na odcinku pomiędzy Rondem Westerplatte a ul. Stawiszyńską.

Wyznaczony zostanie objazd przez ul. Podmiejską, Stanczukowskiego, Piłsudskiego, Godebskiego i Stawiszyńską – dla obu kierunków ruchu.

W czasie trwania robót nieczynne będą przystanki aleja Wojska Polskiego/ Serbinowska 09 i 12.

Najbliższe przystanki dla autobusów linii nr 8 będą się znajdowały przy ulicy Podmiejskiej (za Rondem Westerplatte w kierunku ulicy Dobrzeckiej) oraz alei Wojska Polskiego (za skrzyżowaniem z ulicą Serbinowską na wysokości zjazdu do Galerii Kalinka, dostępny także dla pozostałych przewoźników).

Najbliższe przystanki dla autobusów linii nr 22 będą znajdowały się na ulicy Podmiejskiej (za Rondem Westerplatte w kierunku ulicy Dobrzeckiej) oraz alei Wojska Polskiego (za Rondem Westerplatte w kierunku Castoramy).

Dla autobusów pozostałych przewoźników jadących w kierunku Ronda Westerplatte przystanek tymczasowy zostanie zlokalizowany przy ulicy Podmiejskiej na wysokości stacji benzynowej.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ