Sport

39. Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza w Kaliszu!

2019-10-05 17:00:00 BK

To był kolejny rekordowy 39. Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza. W samo południe na starcie stanęło 945 zawodników! Pogoda dopisała! Po raz siódmy już triumfował Artur Kozłowski, reprezentujący Drogbruk Team z czasem 31 minut i 33 sekund. Wśród kaliszan najlepszy był Adam Szurmiński, a śród kaliszanek Karolina Górna.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Biegacze tradycyjnie wyruszyli w samo południe i pokonali trasę liczącą 10 km. W imprezie co roku udział biorą nie tylko sportowcy, ale również nauczyciele, lekarze, politycy, prawnicy i przedsiębiorcy, mieszkańcy Kalisza oraz goście z całej Polski i Europy.

Trasa biegu głównego: pl. Wojciecha Bogusławskiego – ul. Częstochowska – ul. Nowy Świat – ul. Górnośląska (do wieży ciśnień) – ul. Górnośląska – ul. Śródmiejska – al. Wolności – pl. Wojciecha Bogusławskiego – dwie pętle po 5 km.

W ramach Biegu Ptolemeusza odbył się także Bieg o Puchar Wielkopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Poznaniu, V Ogólnopolski Bieg na 10 km o Puchar Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu, 6. Międzynarodowy Bieg na 10 km o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, a także bieg wewnętrzny Winiary i Przyjaciele.

Zwycięzcy biegu otrzymali nagrody finansowe, rzeczowe oraz pamiątkowe medale. 

Współorganizatorami są: Miasto Kalisz, COSSW w Kaliszu, KM Policji w Kaliszu, Straż Miejska w Kaliszu, Kaliski Szkolny Związek Sportowy, Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu i Przedszkola Publiczne i Niepubliczne na terenie miasta Kalisza.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ