Sport

39. Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza w Kaliszu!

2019-10-05 17:00:00 BK

To był kolejny rekordowy 39. Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza. W samo południe na starcie stanęło 945 zawodników! Pogoda dopisała! Po raz siódmy już triumfował Artur Kozłowski, reprezentujący Drogbruk Team z czasem 31 minut i 33 sekund. Wśród kaliszan najlepszy był Adam Szurmiński, a śród kaliszanek Karolina Górna.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Biegacze tradycyjnie wyruszyli w samo południe i pokonali trasę liczącą 10 km. W imprezie co roku udział biorą nie tylko sportowcy, ale również nauczyciele, lekarze, politycy, prawnicy i przedsiębiorcy, mieszkańcy Kalisza oraz goście z całej Polski i Europy.

Trasa biegu głównego: pl. Wojciecha Bogusławskiego – ul. Częstochowska – ul. Nowy Świat – ul. Górnośląska (do wieży ciśnień) – ul. Górnośląska – ul. Śródmiejska – al. Wolności – pl. Wojciecha Bogusławskiego – dwie pętle po 5 km.

W ramach Biegu Ptolemeusza odbył się także Bieg o Puchar Wielkopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Poznaniu, V Ogólnopolski Bieg na 10 km o Puchar Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu, 6. Międzynarodowy Bieg na 10 km o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, a także bieg wewnętrzny Winiary i Przyjaciele.

Zwycięzcy biegu otrzymali nagrody finansowe, rzeczowe oraz pamiątkowe medale. 

Współorganizatorami są: Miasto Kalisz, COSSW w Kaliszu, KM Policji w Kaliszu, Straż Miejska w Kaliszu, Kaliski Szkolny Związek Sportowy, Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu i Przedszkola Publiczne i Niepubliczne na terenie miasta Kalisza.

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ