17 biegów na różnych dystansach rozegrali uczestnicy 33. edycji Memoriału Tadeusza Pasika. W regatach kajakowych wzięli udział zawodnicy z pięciu klubów.
W sobotnich zmaganiach uczestniczyli młodzi sportowcy z klubów: UKS "Błyskawica" Rokietnica, UKS Pamiątkowo, UKS Zalew-Jerzykowo, Klub Kajakowy Sieradz oraz KTW. Na starcie zameldowało się łącznie 82 zawodników.
Triumfatorzy poszczególnych biegów zostali uhonorowani medalami i pucharami, ufundowanymi przez Starostę Kaliskiego - Jana Adama Kłysza, senatora Janusza Pęcherza, posłanki: Karolinę Pawliczak i Barbarę Oliwiecką, Burmistrza Opatówka - Sebastiana Wardęckiego oraz Marzenę Wodzińską - Przewodniczącą Komisji Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.
Dla zwycięzców w biegu sztafetowym puchary ufundował Andrzej Pasik - syn Tadeusza. Nagrody rzeczowe najlepszym zawodnikom z Kalisza - Olafowi Głębowskiemu i Jaroslavi Radiusi - oraz najmłodszemu uczestnikowi regat wręczył Piotr Zasuń - prezes kaliskiej "Społem".
Nie zabrakło przygotowanego przez rodziców grilla. Słodkości zapewniła cukiernia PSS "Społem".
Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !