300 świątecznych paczek od Caritasu dla potrzebujących [zdjęcia]

2021-12-23 14:30:00 BK

300 świątecznych paczek i wigilijnych potraw przygotował w tym roku Caritas Diecezji Kaliskiej dla osób potrzebujących w Kaliszu.

fot. Paulina Rudowicz
fot. Paulina Rudowicz

W tym roku ze względu na pandemię nie odbyła się wigilia przy wspólnym stole. Potrzebujący otrzymali jednak świąteczne paczki i potrawy na wynos. W specjalnie przygotowanych podarunkach znalazły się masło, olej, kawa, pieczywo i inne produkty spożywcze. Uczestnicy mogli zjeść tradycyjne dania świąteczne jak groch z kapustą, krokiety czy zupa grzybowa.

W corocznej wigilii w Caritasie Diecezji Kaliskiej wzięli udział biskup pomocniczy Łukasz Buzun, wiceprezydent Mateusz Podsadny, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu Iwona Niedźwiedź, ks. proboszcz Krzysztof Ligocki oraz podkom. Witold Woźniak z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Spotkanie rozpoczęła wspólna modlitwa oraz życzenia świąteczne.

- Życzę wszystkim zebranym oraz rodzinom dużo pokoju i błogosławieństwa bożego, aby nie zabrakło chleba, który dzisiaj możemy otrzymać - mówił biskup pomocniczy Łukasz Buzun.

Łącznie przygotowanych zostało 300 paczek z żywnością.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ