Społeczne

30-lecie Dnia Patrona w SP nr 15

2022-05-11 18:00:00 UM Kalisz

Wiceprezydent Grzegorz Kulawinek odwiedził Szkołę Podstawową nr 15 im. Szarych Szeregów w Kaliszu z okazji uroczystego 30-lecia Dnia Patrona. Podczas wydarzenia wręczono nagrody laureatom XV Międzyszkolnego Festiwalu Pieśni Patriotycznej pn. "Zaśpiewajmy z Ukrainą".

Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta
Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta

- Dziękuję za zaproszenie. Niech ta uroczystość będzie okazją do spojrzenia na to, co do tej pory osiągnęliście. Życzę uczniom, by pielęgnowali przekazywane od trzydziestu lat wartości - powiedział wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

30-lecie nadania imienia "Szarych Szeregów" było okazją do podsumowania konkursu, w którym wzięło udział 27 solistów ze Szkół Podstawowych z Kalisza i powiatu, w tym 3 uczniów z Ukrainy. Głównym celem festiwalu było wzbudzenie zainteresowania pieśniami o tematyce patriotycznej oraz kształtowanie szacunku wobec wydarzeń historycznych swojej Ojczyzny.

W kategorii solista klas 4-6 miejsca zajęli uczniowie:
1. miejsce - Jagoda Krzyżaniak ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Kaliszu
2. miejsce - Noemi Sita ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Kaliszu
3. miejsce - Antoni Kasprzak ze Szkoły Podstawowej w Woli Droszewskiej

W kategorii solista klas 7-8:
1. miejsce - Małgorzata Krzyżaniak ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu
2. miejsce - Gabriela Frątczak ze Szkoły Podstawowej w Morawinie
3. miejsce - Amelia Borowska ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Kaliszu

Nagrodę dyrektora Szkoły Podstawowej nr 15 w Kaliszu otrzymał Yevhen Bardachov.

Uczniowie z okazji 30-lecia Dnia Patrona przygotowali występy artystyczne.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ