Społeczne

30-latek z narkotykami zatrzymany w Kaliszu

2023-11-17 19:00:00 red. za KMP Kalisz

Policjanci Wydziału Kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 30-letniego mężczyznę, u którego zabezpieczono blisko 140 woreczków strunowych z zawartością suszu roślinnego. Wstępne badanie potwierdziło, że to narkotyki. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Policjanci Wydziału Kryminalnego cały czas prowadzą czynności związane ze rozpracowaniem nielegalnego procederu związanego z produkcją oraz sprzedażą środków odurzających. Potwierdzeniem prowadzonych przez funkcjonariuszy działań są kolejne zabezpieczone narkotyki oraz zarzuty karne dla osób związanych z tego typu działalnością. Najważniejsze w podejmowanych przez Policję czynnościach jest to, że kolejne partie narkotyków nie trafią na rynek.

15 listopada funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego zatrzymali na terenie Kalisza 30-latka, który miał przy sobie plecak z zawartością 140 woreczków strunowych. Wewnątrz foliowych woreczków znajdował się susz roślinny. Badanie testerem narkotykowym dało wynik pozytywny na obecność metaamfetaminy. Kaliszanin został zatrzymany. Następnego dnia usłyszał zarzuty posiadania nowych substancji psychoaktywnych. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Łącznie w trakcie czynności policjanci zabezpieczyli ponad 170 gram narkotyków. Szacunkowa, czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków wynosi blisko 10 tys. złotych.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować