Sport

3 punkty zostają w Kaliszu! Siatkarki MKS Kalisz pokonały UNI Opole [zdjęcia]

2022-11-26 14:47:45 red.

25 listopada zawodniczki MKS Kalisz podjęły w Hali Arena siatkarki UNI Opole. Kaliszanki zgarnęły po raz drugi w tym tygodniu komplet punktów.

W pierwszym secie bardzo dobrze wystartowały kaliszanki, które niestety straciły sporą przewagę punktową. UNI wygrało pierwszego seta 25:23. Druga partia została rozstrzygnięta najmniejszą możliwą przewagą dwóch punktów, ale tym razem lepszy 25:23 był MKS. W jego składzie najbardziej zapracowana w przyjęciu i w ataku była Karolina Drużkowska.

Sytuacja zmieniła się w trzecim secie, od którego walka nie była już równie wyrównana, a na boisku rządziły gospodynie. Drużyna z Kalisza wcześnie zdobyła przewagę i wygrała trzecią partię 25:12. UNI jeszcze próbowało się podnieść po dużym niepowodzeniu i przedłużyć mecz o tie-breaka, ale w piątek przyjezdne było stać na rozstrzygnięcie tylko pierwszego seta. Energa MKS wygrała 25:20 i całe spotkanie 3:1.

Energa MKS Kalisz - UNI Opole 3:1 (23:25, 25:23, 25:12, 25:20)

MKS: Grabka, Drużkowska, Kuligowska, Cygan, Fedorek, Rasińska, Lemańczyk (libero) oraz Wójcik

UNI: Makarowska-Kulej, Conceicao, Stronias, Orzyłowska, Pellegrino, Sieradzka, Adamek (libero) oraz Janicka, Kraiduba

MVP: Alicja Grabka (MKS)