3 Kaliski Festiwal Wina

2019-05-25 18:17:00 Jacek Magnuszewski

W Restauracji Komoda odbywa się Trzeci Kaliski Festiwal Wina, Impreza promuje smakowe walory szlachetnych trunków z całego świata. Przy wejściu otrzymuje się degustacyjny kieliszek i można poznawać wyrafinowane smaki na kilkunastu stoiskach.

Sommelierzy, przedstawiciele firmy organizującej Festiwal opowiadają z pasją o poszczególnych gatunkach win, przedstawiając ich zalety smakowe.

Impreza spotkała się z przyjaznym przyjęciem kaliszan, co widać po stale rosnącej liczbie odwiedzających.

Jak powiedział nam Mirosław Pawlina prezes firmy M&P Pavlina importującej od 1996 roku alkohole: “Zajmujemy się dystrybucją w całej Polsce. Mamy 40 salonów w Polsce w tym jeden w Kaliszu, na ulicy Zamkowej. Oferta jest bardzo szeroka, na dzisiejszym festiwalu prezentujemy 16 stanowisk degustacyjnych, na każdym z nich można degustować po kilkanaście produktów – łatwiej podjąć decyzje kiedy się spróbuje. W alkoholach nie ma obiektywnie lepszych czy gorszych alkoholi – każdemu smakuje co innego. Nasi sommelierzy przedstawiają szybką, skondensowaną wiedzę na temat trunków.”

W trakcie degustacji można zanotować które gatunki wina szczególnie przypadły nam do gustu, aby móc później zamówić je do domu.

Odwiedzający dzisiaj Restaurację Komoda mogli też trafić na ogródek grillowy usytuowany w zacisznym kąciku na wprost wyjścia z kompleksu. Jak powiedział nam właściciel restauracji, ogródek grillowy będzie funkcjonował w tym miejscu częściej.

Na Festiwalu można spróbować win z Nowej Zelandii, Australii, Izraela, Francji, Hiszpanii. Można również poznać smak legendarnego absyntu czy grappy.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ