Motoryzacja

3,5 mln zł dotacji na remont ul. Rajskowskiej

2020-09-25 19:00:00 www.kalisz.pl

Miasto Kalisz otrzymało dotację w wysokości 3 485 079,60 na remont ulicy Rajskowskiej razem z mostem na Swędrni. Pieniądze pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych.

fot. M. Bartnik - UM Kalisz
fot. M. Bartnik - UM Kalisz

Inwestycja wpisuje się w Program Budowy Dróg Osiedlowych. Zakłada wymianę nawierzchni jezdni – na bitumiczną – na całym odcinku ulicy Rajskowskiej. Przebudowane zostaną chodnik i odwodnienie. Prace obejmą także most na rzece Swędrni. Jego konstrukcja zostanie rozebrana i wyremontowana. Modernizacja obejmie podpory, pojawią się nowe dźwigary i płyta pomostowa. Przywrócona zostanie pierwotna nośność mostu.

- Dotacja to bardzo ważna informacja dla Kalisza, a szczególnie dla osiedla Rajsków, ponieważ to główna ulica tego osiedla – mówi prezydent Krystian Kinastowski.

Prace nad remontem ulicy Rajskowskiej potrwają do końca 2021 roku. W najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg, który wyłoni wykonawcę robót.

 
 
 
 
 
 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ