Społeczne

29-latka jechała 118 km/h w obszarze zabudowanym! Straciła prawo jazdy na 3 miesiące i dostała 2 tys. zł mandatu!

2023-01-02 14:11:04 red za KMP Kalisz

Utrata prawa jazdy na 3 miesiące, 2000 złotych mandatu oraz 14 punktów karnych to konsekwencje, które poniosła kierująca Toyotą kobieta. 29-latka została zatrzymana, bo jechała 118 km/h w obszarze zabudowanym.

zdjęcie ilustracyjne/fot. KMP Kalisz
zdjęcie ilustracyjne/fot. KMP Kalisz

Każdy kto złamie prawo drogowe musi się liczyć z wysokim mandatem karnym. Przekonała się o tym w ostatni dzień 2022 roku 29-latka kierująca Toyotę - Policjanci z kaliskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierują Toyotą kobietę na terenie gminy Brzeziny. 29-latka w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechała z prędkością 118 km/h. Kobieta straciła już swoje uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy. Zgodnie z nowym taryfikatorem policjanci nałożyli na sprawcę wykroczenia mandat karnym w wysokości 2000 złotych, a na „konto” kobiety wpłynęło 14 punktów karnych – informuje st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz rzecznik prasowy KMP w Kaliszu.

Pośpiech jest bardzo złym doradcą, a przekraczając dozwoloną prędkość narażamy nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego. W minionym roku w wypadkach, które miały miejsce na terenie miasta i powiatu kaliskiego zginęło 10 osób. Za każdym z tych zdarzeń kryje się ludzka tragedia. Dotyka ona nie tylko poszkodowanych, ale także sprawców zdarzeń i ich bliskich.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować