Społeczne

263 tys. zł na zakup sprzętu do nauki zdalnej

2020-11-22 09:00:00 UM Kalisz

263 tysiące złotych pozyskało Miasto Kalisz na zakup sprzętu, ułatwiającego naukę zdalną. Część zakupionych za te środki laptopów trafi niebawem do szkół, które rozdysponują je wśród uczniów i nauczycieli.

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Urząd Miasta Kalisza zakupił już 60 zestawów, zawierających laptopy i słuchawki. Na ten cel pozyskano 165 tysięcy złotych z programu „Zdalna Szkoła+”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Sprzęt ten trafi do 23 kaliskich szkół podstawowych i będzie wsparciem dla realizacji zdalnego nauczania, głównie uczniów z rodzin wielodzietnych.

Miasto Kalisz pozyskało także 98 tysięcy złotych na zakup sprzętu do szkół z Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 –„Aktywna tablica”. W jego ramach zakupione zostaną laptopy dla siedmiu kaliskich szkół ponadpodstawowych, które posłużą do zdalnej nauki przez uczniów w trakcie zawieszenia zajęć na skutek pandemii.

Na tym jednak nie koniec. Miasto Kalisz aplikuje o środki na sprzęt komputerowy do nauki zdalnej w ramach nadzwyczajnego w zakresie epidemii COVID-19 naboru wniosków w trybie konkursowym z  Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu to 543 750 zł, z czego samorząd stara się o dofinansowanie w wysokości 462 187,50 zł. Środki te pozwolą na zakup 165 laptopów do nauki zdalnej dla uczniów i nauczycieli ze szkół zawodowych.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ