2350 złotych dla Basi

2011-04-08 13:49:39 [mz]

2350 złotych - tyle zebrano wczoraj w klubie Pod Muzami na rzecz chorej Basi Bagorro. Dla dziewczynki zagrały tam młode zespoły z Kalisza i Łodzi.

- Basia jest kuzynką mojej przyjaciółki Sary, wokalistki zespołu Electric Clown, który dzisiaj również zagra - mówi Karolina Olek, organizatorka akcji. - Parę lat temu zaproponowała, żebym pojechała do rodziny Basi w odwiedziny. Poznałam Basię i jej mamę Emilkę i brata Piotrusia, no i tak się zaczęło.
Karolina zaprosiła znajomych młodych muzyków do czynnej pomocy chorej dziesięciolatce i tak 7 kwietnia w klubie Pod Muzami wystąpiły zespoły Warning, Czarna zebra w białe słonie, Zbrodnia Ikara oraz Electric Clown. Koncertom towarzyszyły aukcje obrazów - portretów Boba Marleya i Johna Lennona.
Urodzona w 2001 roku Basia przez pierwszych 19 miesięcy była zdrowym, prawidłowo rozwijającym się dzieckiem. W kwietniu 2003 roku na skutek wypadku Basia doznała licznych urazów czaszki i mózgu, czego następstwem była śpiączka i niedowład 4-kończynowy spastyczny. Basia przestała mówić i chodzić. Od tego czasu dziewczynka jest intensywnie rehabilitowana. To jedyny sposób, żeby poprawić jej stan.
Obecnie Basia chodzi do szkoły specjalnej, uczestniczy też w zajęciach komunikacji alternatywnej mających na celu naukę czytania, pisania i jak najlepszej możliwości porozumiewania się z otoczeniem. Dziewczynka jest inteligentna, chętnie uczy się nowych rzeczy. Mimo wszystko jest pogodna i uśmiechnięta.
Leczenie Basi jest bardzo kosztowne. Roczny koszt rehabilitacji, zakupu potrzebnego sprzętu, leków (Basia cierpi na padaczkę), pampersów itp. wynosi od 30–35 tys. zł. Dochód z koncertu to duże ułatwienie dla mamy Basi samotnie zajmującej się chorą córką i jej młodszym bratem, ale pomoc nadal jest potrzebna. Dlatego przypominamy, że na rzecz Basi można przekazać także 1% podatku. W zeznaniu za 2010 rok należy wpisać:
Nr KRS 0000186434 i obliczoną kwotę 1% podatku
Bardzo ważne jest, aby wypełnić rubrykę: cel szczegółowy 1%: REHABILITACJA BARBARY BAGORRO 19/B
Kwoty niezwiązane z 1% można wpłacać bezpośrednio na konto Fundacji. Każdą darowiznę na rehabilitację dziecka można odliczyć od dochodu.
Fundacja Słoneczko, Stawnica 33, 77-400 Złotów
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
tytuł przelewu: rehabilitacja i leczenie Barbary Bagorro

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ