232 osoby zatańczyły razem hip hop! Kalisz pobił kolejny rekord w tańcu! [zdjęcia, wideo]

2019-06-15 11:30:00 BK

232 tancerzy, w tym Fabryka Tańca Różańscy i goście specjalni pobili rekord w liczbie osób tańczących hip hop. Główny Rynek stał się prawdziwą taneczną areną, na której rozegrana została “Wielka Bitwa Kaliska”! Rekord należy do Kalisza!

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Zarówno starsi jak i młodsi tancerze przyłączyli się do bicia rekordu osób tańczących hip hop jednocześnie! O godzinie 10:30 ponad 230 osób zgromadziło się na Głównym Rynku. Musieli kilkakrotnie, bezbłędnie powtórzyć ustaloną choreografię. Nad wyzwaniem czuwał profesjonalny sędzia, który decydował, czy Kalisz otrzyma certyfikat. I udało się! Mamy rekord!

Tak kaliszanie bili rekord!

Bicie rekordu to nie jedyna atrakcja taneczna. Przed nami “Wielka Bitwa Kaliska”! W rolę jurorów turnieju wcielili się znani z programu “You Can Dance” Maciej Strzyż oraz Klaudia “Kika” Olszewska, natomiast muzycznie imprezę nakręci DJ Sok. Prócz polskich tancerzy i aktorów w promocję wydarzenia zaangażowali się również amerykańska aktorka, znana z serialu Beverly Hills 90210 oraz z głównych rol w kultowej serii filmów o Laleczce Chucki – Christina Elise McCarthy.

W imprezie udział bierze m.in. zwycięzca, a później juror programu “You Can Dance” Maciej “Gleba” Florek, który poprowadził turniej tańca o puchar CarNetu z nagrodą finansową ufundowaną przez kaliską wypożyczalnię samochodów. Imprezie towarzyszy charytatywna licytacja, podczas której można wejść w posiadanie m.in. oryginalnego krawatu Julio Iglesiasa z jego własnoręcznym podpisem, a z którego zyski przeznaczone zostaną na rzecz Zoi i Mai – dwóch podopiecznych fundacji Bread of Life.

Organizatorem imprezy jest kaliska fundacja Pomaganie Jest Trendy we współpracy z Miastem Kalisz oraz fundacją Bread of Life i kaliskimi klubami tanecznymi.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ