Sport

22 szkoły w Programie Szkolny Klub Sportowy

2021-02-21 15:00:00 UM Kalisz

Miasto Kalisz w roku 2021 przystąpiło do Programu Szkolny Klub Sportowy, w którym udział biorą 22 szkoły, w tym szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Zajęcia prowadzone w ramach programu SKS odbywają się w wymiarze 2 razy w tygodniu, w 60-minutowych jednostkach treningowych, w grupach minimum 15 - 20 osobowych.

zdjęcie ilustracyjne/fot. shutterstock
zdjęcie ilustracyjne/fot. shutterstock

Program Szkolny Klub Sportowy jest działaniem systemowym skierowanym do uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. SKS stanowi narzędzie stymulowania podejmowania aktywności fizycznej w szczególności wśród dzieci i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym, nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej, np. treningami w klubie sportowym. Systematyczne pozalekcyjne zajęcia sportowe w ramach programu SKS są prowadzone w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach. W związku ze stanem epidemii część zajęć jest zawieszona ale gdy tylko nastąpi złagodzenie obostrzeń sanitarnych program SKS będzie w pełni realizowany we wszystkich zgłoszonych szkołach.

 

Szkoły biorące udział w Programie SKS:

 1. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II
 2. Szkoła Podstawowa nr 3 im. J. Słowackiego
 3. Szkoła Podstawowa nr 4 M. Dąbrowskiej
 4. Szkoła Podstawowa nr 7 im. A. Mickiewicza
 5. Szkoła Podstawowa nr 8 im. Bohaterów Westerplatte
 6. Szkoła Podstawowa nr 9 im. Dywizji Piechoty Ziemi Kaliskiej
 7. Szkoła Podstawowa nr 10 im. Marii Konopnickiej
 8. Szkoła Podstawowa nr 11 im. W. Bogusławskiego
 9. Szkoła Podstawowa nr 12 im. Księcia Bolesława Pobożnego
 10. Szkoła Podstawowa nr 14 im. W. Broniewskiego
 11. Szkoła Podstawowa Nr 15 im. Szarych Szeregów
 12. Szkoła Podstawowa nr 16 im. Powstańców Wlkp. 1918-1919
 13. Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi
 14. Szkoła Podstawowa nr 18 im. J. Kusocińskiego
 15. Szkoła Podstawowa nr 21 im Legionów J . Piłsudskiego
 16. Szkoła Podstawowa nr 22 im. Legionów Józefa Piłsudskiego
 17. I Liceum Ogólnokształcące im. A. Asnyka
 18. II Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki
 19. III Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika
 20. Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich
 21. Zespół Szkół Ponadpodstawowych
 22. Zespół Szkół Techniczno-Elektronicznych
 
 
 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ