Motoryzacja

22 lutego ruszy remont drogi DW 450 - od Rogatki do granic miasta

2021-02-21 18:00:00 ZDM Kalisz

Zarząd Dróg Miejskich w Kaliszu uprzejmie informuje, że z dniem 22 lutego br. nastąpi rozpoczęcie robót w ramach zadania pn. „Rozbudowa ulic w ciągu drogi wojewódzkiej nr 450 na odcinku od Rogatki do gr. Miasta” – obejmujące I etap zadania w zakresie przebudowy ul. Nowy Świat oraz ul. Częstochowskiej na odc. od Ronda Ptolemeusza do ul. Kubusia Puchatka. Realizacja robót będzie podzielona na etapy, celem zminimalizowania utrudnień w ruchu drogowym.

ZDM Kalisz
ZDM Kalisz

Zakres prac obejmie między innymi przebudowę konstrukcji jezdni, chodników, zjazdów, zatok autobusowych oraz miejsc postojowych, budowę kanalizacji deszczowej i sanitarnej, przebudowę sieci uzbrojenia technicznego oraz wykonanie ścieżki pieszo – rowerowej.

W pierwszym etapie robót, prace prowadzone będą na Rondzie Ptolemeusza oraz na ul. Częstochowskiej na odcinku od Ronda Ptolemeusza do posesji Częstochowska 91a i obejmować będą roboty na prawej części ulicy Częstochowskiej (patrząc od Ronda Ptolemeusza w kierunku ul. Budowlanych), z pozostawieniem dla ruchu kołowego jezdni o szerokości min. 2,75 m.

Na czas prowadzenia robót, w ul. Częstochowskiej na odcinku od posesji Częstochowska 91a do Ronda Ptolemeusza wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu (w kierunku Ronda Ptolemeusza). Ponadto wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu:

  1. wyznaczony zostanie objazd (dla pojazdów jadących od strony Ronda Ptolemeusza w kierunku ul. Ks. Jolanty i do Grabowa) przez Szlak Bursztynowy, ul. Polną i ul. Budowlanych – do ul. Częstochowskiej,
  2. wyłączone zostaną z użytku przystanki autobusowe w ul. Kordeckiego oraz Częstochowska Rypinek i Częstochowska Szpital (strona prawa),
  3. na skrzyżowaniu ul. Częstochowska – Budowlanych sygnalizacja świetlna zostanie przełączona w tryb awaryjny (światła żółte pulsujące),
  4. zamknięte zostanie połączenie ul. Kordeckiego z ul. Częstochowską,
  5. na Rondzie Ptolemeusza jezdnia zostanie zwężona do jednego pasa ruchu,
  6. na wyjeździe z ul. B. Chrobrego w ul. Częstochowską wprowadzony zostanie nakaz jazdy w prawo – w kierunku Ronda Ptolemeusza,

Przejazd autobusów komunikacji miejskiej KLA od strony Ronda Ptolemeusza odbywał się będzie ulicami: Szlak Bursztynowy, Polną i Budowlanych. Tymczasowy przystanek KLA dla pasażerów z ul. Kordeckiego zostanie wyznaczony w ul. Szlak Bursztynowy na wysokości Parku Przyjaźni

Czas realizacji robót w pierwszym etapie robót – ok. 3 m-ce.

O zmianach w organizacji ruchu oraz utrudnieniach w kolejnych etapach robót będziemy informować na bieżąco.

Prosimy o stosowanie się do wprowadzonego oznakowania tymczasowego. Za powstałe utrudnienia w ruchu przepraszamy.

W przypadku znacznego pogorszenia się warunków atmosferycznych w stosunku do prognozowanych, zastrzega się możliwość zmiany terminu rozpoczęcia robót.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ