2011 w Bread of Life

2012-01-15 21:32:06 Tomasz Jeżyk

Rok 2011 był dla naszej Fundacji Bread of life ciekawy w nowe doświadczenia. Udało nam się zebrać 78 tysięcy z 1% co stanowi bardzo dobry wynik. 48 tysięcy rozdysponowaliśmy na dzieci, które chorują na ciężkie choroby a NFZ nie chce refundować ani zakupu leku ani leczenia np. Elizy Banickiej (nieman pick syndrom c) i jej 20 rówieśników, którzy nie mogą liczyć na wsparcie w ramach NFZ a otrzymują je od ludzi, którym ich los nie jest obojętny.

breadoflife.pl
breadoflife.pl
Cieszymy się ze zdrowia kaliszanki Aleksandry, która chorowała na białaczkę, ale przeszła chemie w wieku 7 lat, a w piątek otrzymaliśmy wiadomość od jej mamy, że wyniki są dobre i choroba ustępuje. Jej rekonwalescencja to koszt około 1 tys zł miesięcznie, gdyż same leki osłonowe są dość kosztowne.
Ciągle przybywa chorych dzieci i rodziców, którzy szukają dla nich wsparcia. Osoby chętne ciągle mogą wspierać naszą Fundację i podopiecznych wpłacając nawet niewielkie kwoty na konto pod naszym szyldem 1%.
Problemem, z którym się borykamy, to że pieniądze przekazywane są na konta organizacji pozarządowych pod koniec sierpnia, natomiast płyta na podstawie, której fundacje, stowarzyszenia wypłacają pieniądze beneficjentom - przychodzi pod koniec września. Nie ma jak na razie dobrego sposobu, aby ten problem legislacyjnie dobrze rozwiązać.
Wspólnie z UM w Kaliszu zakończyliśmy projekt w ramach zadania publicznego pt. "Wydawanie odzieży dla najuboższych mieszkańców miasta Kalisza".
Kwota grantu to 5 tys zł, liczba osób, która odwiedziła i skorzystała z naszej pomocy to 3548 osób. Są to głównie samotne matki z dziećmi, a także osoby, które są w trudnej sytuacji życiowej - również renciści i emeryci.
Wspólnie z darczyńcami oraz osobami prywatnymi zorganizowaliśmy wyprawki dla uczniów, a także wigilie dla dzieci i młodzieży. Tu ciekawostka - jedno małżeństwo przekazało nam prezenty oraz 1 tysiąc złotych w gotówce, a naszym zadaniem było podzielenie i spisanie życzeń dzieci. Udało się to zorganizować i serdecznie dziękujemy darczyńcom za pomoc i serce, oraz wszystkim prywatnym osobom i firmom.
Rok 2012 już się zaczął dobrze, a my kontynuujemy zadanie publiczne na wydawanie odzieży. Otrzymaliśmy środki w ramach zadania publicznego w kwocie 5 tysięcy złotych z UM w Kaliszu, 137 albo 135 tys na prowadzenie świetlicy w UM w Poznaniu.
Staramy się przeprowadzić trzy szkolenia dla naszych podopiecznych z podstawowych umiejętności interpesonalnych, zarządzania czasem, pieniędzmi. Postarać się o dobry wynik z 1% dla naszych podopiecznych, przeprowadzić przynajmniej 3 zbiórki odzieży dla naszych podopiecznych, oraz pozyskać budynek, który mógłby być uniwersalny dla przyszłych projektów. Wysłaliśmy już dwie osoby do ośrodka dla osób uzależnionych na leczenie.
Cieszymy się także z tego, że w pracę z nami zaangażowały się nowe osoby - głównie w tak bardzo ciężkiej sferze - jak praca z osobami wykluczonymi i okazuje się, że powolutku tworzy się drużyna, która może swoim życiem pokazać, że z dna można się podnieść.
Czekamy już za powołaniem rady pożytku publicznego i uchwałą intencyjną w tej sprawie. Uchwała, która może uwolnić inicjatywy oddolne w ramach inicjatywy lokalnej jest bardzo ważna, a radni zeszłej kadencji zapomnieli ją uchwalić. Bez niej - nawet kiedy organizacje chciałyby coś zrobić oddolnie w ramach inicjatywy - nie mogą ponieważ ona stanowi prawo miejskie.
W lutym zaczynamy program sportowo profilaktyczny, wykorzystując program terapeutyczny pt. "tukan" w myśl zasady: lepiej zapobiegać niż leczyć. Ciągle szłyszymy o programach dla osób uzależnionych, mało jest jednak programów uniwersalnych dla dzieci i młodzieży, które nigdy nie sięgnęły po narkotyk. Zależy nam na opóźnianiu inicjacji z narkotykiem, zapobieganiu podobnym sytuacjom oraz wprowadzeniu prozdrowotnych nawyków.
www.breadoflife.pl

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ