Kultura

2,5 miliona złotych na wielkopolską kulturę. Które instytucje i wydarzenia w Kaliszu otrzymają wsparcie?

2021-04-13 09:30:00 UMWW

Samorząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczył  2,5 miliona złotych na wsparcie dla organizacji zajmujących się kulturą. Dofinansowanie otrzymało aż 205 podmiotów.

zdjęcie ilustracyjne/ fot. Multi.Art
zdjęcie ilustracyjne/ fot. Multi.Art

W czwartek 8 kwietnia rozstrzygnięto otwarty konkurs ofert na realizację w formie powierzenia lub wspierania zadań publicznych Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury w roku 2021. W wyniku ogłoszenia konkursowego, od 10 grudnia, do 18 stycznia wpłynęło aż 420 ofert. Po zapoznaniu się z opiniami Komisji konkursowej, Zarząd Województwa Wielkopolskiego zlecił do realizacji przedsięwzięcia na łączną kwotę 2,5 mln zł. Wsparcie otrzymało 205 podmiotów.

- Podmioty działające w sferze kultury stanowią bardzo liczną i różnorodną grupę. Wiele organizowanych przez nie przedsięwzięć w dużym stopniu uzależnionych jest od dotacji samorządów, szczególnie w obecnym, trudnym czasie. Sektor kultury wyjątkowo dotkliwie odczuł skutki trwającej od ponad roku pandemii – mówi Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Wśród dofinansowanych zadań znalazły się  między innymi projekty z obszaru ochrony dziedzictwa kulturowego, upowszechniania czytelnictwa, wykorzystania nowych technologii, wydawnicze, a także wydarzenia, które zdążyły już na stałe wpisać się w kalendarz imprez kulturalnych naszego regionu.

Kwoty dofinansowania wahały się od kilku, do ponad 30 tys. zł. Wśród organizacji, które otrzymały najwyższe dotacje znalazły się Stowarzyszenie Wielkopolskie Centrum Chopinowskie „Antonin”, organizujące 40. Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal „Chopin w barwach jesieni” Antonin 2021 (32 tys. zł), Fundacja Muzyczna Amadeus, realizująca interdyscyplinarny projekt „W 80 minut dookoła świata” (30 tys. zł), czy Stowarzyszenie „Jazz w muzeum” (25 tys. zł).

Instytucje i wydarzenia w Kaliszu oraz w powiecie, które otrzymały wsparcie:

15. Multi Art Festival, Kalisz 2021, Stowarzyszenie Multi.Art - kwota 15 000,00 zł

Roztrąbiony Kalisz, Fundacja CLARINO - kwota 20 000,00 zł

43 Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM', Kalisz 2021, Kaliskie Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży "Schola Cantorum" - kwota 15 000,00 zł

VI Międzynarodowy Festiwal Organowy "Jesień Organowa - Chełmce 2021", Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka - kwota 5 000,00 zł

XVII Ogólnopolskie Letnie Warsztaty Muzyki Dawnej Kaliskie Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży "Schola Cantorum" - kwota 8 000,00 zł

XVI Letni Festiwal Orkiestr Dętych Południowej Wielkopolski Południowowielkopolski Związek Chórów i
Orkiestr - Kwota 10 000,00 zł 

Ekipa Asnyka - Fundacja "Nasza Historia" - kwota 15 000,00 zł

 

Lista podmiotów, które otrzymały wsparcie:

https://bip.umww.pl/artykuly/2827017/pliki/20210409131231_3439zal.pdf

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ