Społeczne

18 września odbędzie się poświęcenie drugiego Domu Chłopaków w Broniszewicach. Budowę sfinansował anonimowy sponsor.

2021-09-14 11:00:00 red

O działaniach sióstr zakonnych z Broniszewic wiedzą ludzie z całej Polski. Te starania dostrzegł dwa lata temu sponsor, który chciał pozostać anonimowy i sfinansował budowę nowego domu. Teraz inwestycja dobiega końca. Uroczyste poświęcenie odbędzie się w najbliższą sobotę 18 września.

fot. fb/Dom Chłopaków w Broniszewicach
fot. fb/Dom Chłopaków w Broniszewicach

- Uroczyście oznajmiamy, że 18 września o godz.11-tej będzie poświęcenie drugiego Domu Chłopaków. Prace wykończeniowe jeszcze trwają, ale już wkrótce dom będzie gotowy do odbiorów. Na naszym fanpage'u będzie dla Was Wszystkich transmisja z poświęcenia, a także ze spaceru po wnętrzu Domu. Tym razem zapraszamy z racji obostrzeń covidowych mniej osób, ale wierzymy, że będziecie się z nami łączyć w świętowaniu. Bóg niesamowicie działa przez dobroć ludzi – czytamy na profilu facebookowym Domu Chłopaków w Broniszewicach.

 

Dwa lata temu siostry z Broniszewic poinformowały o rozpoczęciu inwestycji, którą sfinansował anonimowy darczyńca - Od momentu, jak zbudowany został DOM CHŁOPAKÓW odbieramy bardzo dużo telefonów z prośbą o przyjęcie Dzieci. Niestety za każdym razem musiałyśmy odmawiać, bo nie było i nie ma nowych miejsc. Co robić Boże, przydałby się nowy dom! Tak rozmawiałyśmy z naszym SZEFEM Z GÓRY! Nagle pojawił się człowiek, który ma pragnienie sfinansowania całej budowy TEGO DOMU! I pragnie zostać anonimowy. Jego słowa: Niech siostry się nie martwią! Wszystko, dosłownie wszystko, co dotyczy tego nowego Domu: od zakupu działki, przez budowę domu, ogrodzenie, trawniczki, aż po ostatni fotel w pokoju Chłopców będzie sfinansowane... – mówiły w 2019 roku siostry z Broniszewic.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ