Społeczne

18-latek zatrzymany w sprawie ugodzenia nożem 25-latka w mieszkaniu na ul. Wrocławskiej

2022-08-18 12:29:54 red

Kaliska prokuratura przedstawiła zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkich obrażeń ciała 18-letniemu mężczyźnie. Miał on ugodzić 14 centymetrowym nożem 25-latka w jednym z mieszkań na ul. Wrocławskiej.

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

O ranionym nożem 25-letnim mężczyźnie pisaliśmy w artykule „25-latek raniony nożem w mieszkaniu przy ul. Wrocławskiej. Został przetransportowany do kaliskiego szpitala.”.

W tej sprawie zatrzymano 18-letniego mężczyznę - Prokuratura Rejonowa w Kaliszu w ramach śledztwa przedstawiła zarzut 18-letniemu mężczyźnie, mieszkańcowi powiatu ostrowskiego, dotyczy tego, że 15 sierpnia 2022 roku w Kaliszu działając z zamiarem ewentualnym, usiłował pozbawić życia pokrzywdzonego poprzez zadanie mu rany kłutej w okolice klatki piersiowej przy użyciu noża o długości 14 cm. Zamierzonego celu mężczyzna nie osiągnął z uwagi na udzielenie pokrzywdzonemu pomocy medycznej. Czyn ten spowodował jednak u niego obrażenia ciała, które przez biegłych zostały określone jako zagrażające życiu – powiedział Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim – Powyższe skutkowało przedstawieniem mężczyźnie zrzutów usiłowania zabójstwa, jak również spowodowania ciężkich obrażeń ciała – dodał.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego 18-latek przyznał się częściowo do stawianego mu zarzutu – Opisał przebieg zdarzenia, natomiast zaprzeczył aby działał z zamiarem pozbawienia życia – mówi prokurator Maciej Meler.

Teraz prowadzone będzie śledztwo m.in. z udziałem świadków oraz biegłych – Mając jednak na względzie surową karę grożącą w tym przypadku od 8 do 15 lat, 25 lat lub kary dożywotniego pozbawienia wolności prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania – mówi prokurator M. Meler.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować