Kultura

17 września premiera aplikacji „Śladami Fibigerów”

2021-09-15 13:30:00 red

O godz. 12.00 w piątek, 17 września zainaugurowane zostanie funkcjonowanie aplikacji - „Śladami Fibigerów”.

Aplikacja „Śladami Fibigerów”
Aplikacja „Śladami Fibigerów”

Aplikacja „Śladami Fibigerów” wykorzystuje nagrania audio i wideo. Bazą przedsięwzięcia jest książką Elwiry Fibiger „Dusza zaklęta w fortepianie” - Wykorzystując narzędzie najczęściej używane przez młodzież, czyli telefon postanowiliśmy przełożyć język książki Elwiry Fibiger na aplikację mobilną i zabrać młodzież śladami rodziny Fibigerów po naszym mieście. Jednocześnie jest to spacer wirtualny, ale odbywający się jak najbardziej realnie – mówi Monika Sobczak-Waliś kierownik Działu Zbiorów Specjalnych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu

Wśród punktów spaceru są te oczywiste jak dom rodzinny czy fabryka Fibigerów, ale też takie które bezpośrednio się nie kojarzą z tą rodziną. - Mając materiał historyczny przygotowany przez zespół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu, mając książkę jako punkt wyjścia zaczęliśmy pracować nad scenariuszem - mówi Alicja Krawczyńska z firmy Good Games – Scenariusz to fabuła, w której młody człowiek trafia do biblioteki gdzie znajduje ową książkę i znajduje klucz, przechodzi przez miasto szukając odpowiedzi na pytania – dodaje.

- Bohaterem jest młody kolekcjoner dźwięku. Start aplikacji odbywa się przy ul. Łaziennej nie tylko dlatego, że znajduje się tam biblioteka, ale także Centrum Kultury i Sztuki. Bohater słyszy dźwięki grane przez Leszka Możdżera, zaczyna szukać skąd ta muzyka i dlaczego w Kaliszu – mówi dyrektor MBP Robert Kuciński.

Aplikacja wykorzystuje platformę „Action Track”, w której skanując odpowiednie kody QR możemy najpierw „wejść do gry”, a następnie przechodzić poszczególne etapy. Pełna trasa ma mieć około 5 km. Spacer kończy się w Parku Miejskim.

Autorem plakatów, na których będą umieszczone będą kody QR do skanowania jest Tomasz Wolff.

Inicjatywa została wsparta przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Mobilna gra powstanie w ramach programu "Partnerstwo dla książki", koordynowanego przez Instytut Książki.

 

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ