Sport

17-letni Gracjan Wróbel od przyszłego sezonu w Energa MKS-ie Kalisz

2020-06-05 15:35:23 Energa MKS Kalisz

Gracjan jest wychowankiem Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Gra na prawym rozegraniu, a jako swój wzór podaje Marka Szperę - kapitana kaliskiego MKS-u.

fot. Energa MKS Kalisz
fot. Energa MKS Kalisz

Leworęczny zawodnik zwrócił na siebie uwagę w Kaliszu podczas zeszłorocznego sparingu pomiędzy Ostrovią a MKS-em w trakcie sezonu przygotowawczego. 16-letni wtedy zawodnik podszedł do spotkania bez strachu rzucając kilka ładnych bramek przeciwko Superligowym zawodnikom. Jak sam wspomina, występ przeciwko graczom z doświadczeniem w najwyższej klasie rozgrywkowej jak Szpera, Krekora czy kilku innych było dla niego dużym wyzwaniem, ale poradził sobie z nim nadzwyczaj dobrze. W drużynie Ostrovii zaliczył kilka występów w I lidze, jednocześnie reprezentując drużynę w rozgrywkach juniorskich, będąc reprezentantem Polski juniorów młodszych.

W przyszłym sezonie Gracjana czeka dużo pracy, ale jeśli utrzyma odpowiedni poziom zaangażowania może mieć przed sobą przyszłość w PGNiG Superlidze. Zwłaszcza, że w kaliskim klubie za kilka lat będzie potrzebny następca Marka Szpery.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ