Społeczne

16 października odbędzie się akcja sprzątania cmentarza prawosławnego

2021-10-13 10:00:00 red za WKST

Organizatorzy II edycji „Społecznej akcji sprzątania zabytkowych cmentarzy kaliskich” zapraszają do wspólnego porządkowania cmentarza prawosławnego przy ul. Górnośląskiej, które odbędzie się w najbliższą sobotę, 16 października 2021 roku, w godzinach od 10.00 do 12.00, bez względu na pogodę. Poprzedzi je wcześniejsze wykoszenie traw na tym terenie.

zdjęcie ilustracyjne/fot. MW
zdjęcie ilustracyjne/fot. MW

Dwoje kaliszan i społeczników ˗ Katarzyna Sibińska oraz Sławomir Wysocki ˗ wraz z grupą przyjaciół, wolontariuszy, zainicjowało, a także zorganizowało w marcu tego roku akcję sprzątania cmentarza ewangelicko-augsburskiego przy ul. Harcerskiej ˗ jednej z trzech zabytkowych nekropolii wyznaniowych przy Rogatce.

Kolejnym zadaniem, jakie stawiają sobie pomysłodawcy, jest społeczna inicjatywa wykonania prac porządkowych na terenie cmentarza prawosławnego przy ul. Górnośląskiej. Organizatorzy działają w porozumieniu z Proboszczem Parafii Prawosławnej w Kaliszu.

Akcję sprzątania nekropolii wspiera Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Kaliszu, które nieodpłatnie podstawi kontener na śmieci. Organizatorzy zapewnią worki na nieczystości, rękawice, niezbędny sprzęt. Wolontariusze mogą również zabrać ze sobą własne grabki, szczotki, itd.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ