Biznes

16 maja przedsiębiorcy i pracownicy ponownie wyjdą na ulice!

2020-05-14 10:00:00 red za Strajk Przedsiebiorców

16 maja, ponownie w centrum Warszawy planowany jest strajk przedsiębiorców przeciwko bezczynności władz prowadzący do bezrobocia, obniżek pensji i bankructw firm.

fot. Strajk Przedsiębiorców
fot. Strajk Przedsiębiorców

Po protestach 7 i 8 maja przedsiębiorcy i pracownicy ponownie wyjdą na ulice, aby walczyć o swoje prawa.

Postulaty strajku:

Godność – Domagamy się przywrócenia prawa narodu do bezpośredniej kontroli na państwem i klasą polityczną (art. 4 konstytucji). WIR- obywatelskie Weto, Inicjatywa i Referendum. Te narzędzia władzy mają być do wykorzystania przez naród niezależnie od woli polityków.

Wolność – Polska państwem prawa powszechnie zrozumiałego, naturalnego dla obywateli. Domagamy się „sejmowej komisji wolności”, która zajmie się likwidacją przerostu praw ograniczających swobodę działań obywateli we wszelkich strefach życia. Oczekujemy wykreślenia przepisów zamiast tworzenia nowych. Wraz z redukcją przepisów chcemy redukcji liczby urzędów i urzędników. Elektronizacji administracji, by zawsze funkcjonowała, jak w czasach koronawirusa.

Własność – Ratowanie miejsc pracy i poszanowanie prawa własności. Domagamy się automatyzacji wypłaty odszkodowań na podstawie danych z plików JPK i deklaracji, w kwocie równej spadkowi obrotów licząc rok do roku. W przypadku zwolnień z powodu kwarantanny rząd musi wpłacać odprawy na swój koszt. Oczekujemy wycofania się z procedowania lub usunięcia istniejących przepisów z wszelkich ustaw naruszających GWARANCJĘ WŁASNOŚCI, np.: egzekucji uznaniowych bez wyroku sądu.

 

Grupa na facebooku Strajk Przedsiębiorców - https://www.facebook.com/groups/przedsiebiorcy.zjednoczeni/

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ