Społeczne

16-latka wypadła z okna - została odnaleziona przez przechodniów pod blokiem

2021-04-11 06:59:15 red

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło w sobotę przed północą na os. Asnyka. Z okna jednego z mieszkań w bloku wypadła 16-latka. Młoda kobieta została przetransportowana do kaliskiego szpitala.

Zdjęcie ilustracyjne/ BK
Zdjęcie ilustracyjne/ BK

Do zdarzenia doszło około godz. 22.00 w sobotę, 10 stycznia w jednym z bloków na os. Adama Asnyka w Kaliszu. Policja potwierdza, że – 16-latka została odnaleziona przez przechodniów pod blokiem. Przebywa w szpitalu. Ustalamy szczegóły zdarzenia – informuje asp. Anna Jaworska Wojnicz rzecznik KMP w Kaliszu

Jedną z hipotez branych pod uwagę przez policję jest próba samobójcza.

Jak informuje rzecznik kaliskiego szpitala Paweł Gawroński nastolatka z obrażeniami wewnętrznymi oddychając samodzielnie została przetransportowana do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim na oddział intensywnej terapii dla dzieci i młodzieży.

- Mogę potwierdzić, że dziecko zostało przyjęte na OIOM dziecięcy. Jest w stanie bardzo ciężkim – mówi Adam Stangret rzecznik szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

 


Potrzebujesz porozmawiać lub uzyskać dostęp do profesjonalnej pomocy?
Centrum Wsparcia – 800 70 2222
Instytut Psychologii Zdrowia – 116 123 (bezpłatny kryzysowy telefon dla dorosłych)
Telefon Zaufania – 116 111 (kryzysowy telefon dla dzieci i młodzieży)
Internetowy telefon zaufania – http://telefonzaufania.org.pl

 

Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę i np. prowadzi noclegownie. POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się także zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. Tam również nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi cię przyjąć tego samego dnia.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123. Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci młodzieży: 116 111. Spis organizacji pomocowych znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ