Kultura

153 nowe audiobooki dla Filii nr 1 MBP w Kaliszu

2020-07-06 18:00:00 red za UM Kalisz/Katarzyna Ciupek

Nowe audiobooki zakupiono w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020. O realizację zadania, w ramach projektu lokalnego, wnioskował Grzegorz Tomżyński, pracownik kaliskiej biblioteki. Zbiór książek mówionych powiększył się o pozycje, których nie było do tej pory w zasobach biblioteki, a o które pytali czytelnicy. Wypożyczyć można wydawnictwa takich autorów jak Olga Tokarczuk, Szczepan Twardoch, czy Stephen King. W wersji audio odnajdziemy m.in. literaturę obyczajową, kryminały, popularnonaukową, dziecięcą, reportaże.

fot. Katarzyna Ciupek/UM Kalisz
fot. Katarzyna Ciupek/UM Kalisz

Wiceprezydent Grzegorz Kulawinek zapoznał się z kolekcją audiobooków Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu, która wzbogaciła się o 153 nowe pozycje.

- Miejska Biblioteka Publiczna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom coraz liczniejszego grona słuchaczy audiobooków. Dziękuję za Państwa zaangażowanie w projekt, który przyczynia się do rozwoju czytelnictwa w Kaliszu - mówi wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

- Książki w wersji dźwiękowej to znakomite rozwiązanie nie tylko dla tych, którzy są zabiegani lub dużo podróżują, ale przede wszystkim dla osób starszych oraz słabowidzących bądź niewidomych - dodaje Robert Kuciński, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Asnyka w Kaliszu.

Zbiór audiobooków Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Asnyka w Kaliszu liczy obecnie ponad 660 tytułów.

Nowe wydawnictwa zakupiono za łączną kwotę: 3.610,86 zł.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ