Społeczne

15 nowoczesnych łóżek do intensywnej opieki medycznej trafiło do kaliskiego szpitala [wideo]

2020-06-06 12:00:00 BK

Kolejny, solidny zastrzyk sprzętowy wspierający kaliski szpital w walce z COVID-19 od Samorządu Województwa Wielkopolskiego - to 15 ultranowoczesnych łóżek do intensywnej opieki medycznej, zakupionych z funduszy unijnych (WRPO 2014-2020).

Szpital Kalisz
Szpital Kalisz

- Samorząd Województwa Wielkopolskiego wspiera wielkopolskie szpitale. Wspiera również kaliski szpital w walce z COVID-19. Pierwsze sprzęty zostały już zakupione. Są to najnowocześniejsze łóżka, które pomagają personelowi oraz pacjentom w powrocie do zdrowia - mówi Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. 

Łóżka wyposażone są dodatkowo w system pomiaru masy ciała pacjenta. Takie wbudowane "wagi", pozwalające precyzyjnie określać ciężar ciała chorego, pozwalają na odpowiednie dawkowanie leków.

Wartość przekazanego naszemu szpitalowi sprzętu, to 330 000 złotych.

- To spory zastrzyk finansowy dla szpitala. Czekamy na realizacje kolejnych inwestycji w ramach podpisanych umów. Nowoczesny sprzęt będzie sukcesywnie trafiał do szpitala - mówi Radosław Kołaciński, dyrektor "okrąglaka".

- Łóżka będą używane m.in. w części izolacyjnej szpitala, która funkcjonuje na naszym oddziale, gdzie trafiają pacjenci w najcięższym stanie, z niewydolnością oddechową, potrzebujący natychmiastowej pomocy - wyjaśnia dr Olga Michalska - Sałata z kaliskiego szpitala.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ